کد خبر : 11894

شب گذشته رخ داد؛

آتش‌سوزی گسترده در پارس جنوبی/ پس از 2.5 ساعت آتش مهار شد + تصاویر

آتش‌سوزی گسترده در پارس جنوبی/  پس از 2.5 ساعت آتش مهار شد + تصاویر

بوشهر24: پشم شیشه و مواد قابل احتراق در این انبار نگهداری می‌شده است بطوریکه شاهد افزایش میزان آتش هستیم.

بوشهر24: یک انبار بزرگ متعلق به شرکت کره‌ای واقع در روبروی فازهای ۱۵ و ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی دچار آتش‌سوزی گسترده شد و تلاش برای مهار آتش همچنان ادامه دارد.

به گزارش " بوشهر24 "، کاظم مرادی  مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر اظهار داشت: آتش‌سوزی شدید از ساعتی پیش در یکی از انبارهای بزرگ در پارس جنوبی روی داده است و تلاش‌های تیم‌های آتش‌نشانی برای اطفای حریق ادامه دارد.

آتش سوزی در انبار یک شرکت کره ای

وی با اشاره به اینکه این آتش‌سوزی در انبار یک شرکت کره‌ای در پارس جنوبی روی داده است، ادامه داد: پشم شیشه و مواد قابل احتراق در این انبار نگهداری می‌شده است و شاهد افزایش میزان آتش هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر با اشاره به شرایط سخت و دشوار مهار این آتش سوزی، اضافه کرد: هماهنگی‌های بین بخشی برای اعزام تیم‌های مختلف برای مهار آتش صورت گرفته است.

http://media.mehrnews.com/d/2015/05/09/4/1687716.jpg

وی از اعزام تیم‌های آتش‌نشانی شهرستان کنگان و دیگر مناطق همجوار پارس جنوبی برای مهار آتش خبر داد و افزود: تیم‌های آتش‌نشانی بلافاصله پس از اعلام حریق به محل حادثه اعزام شدند.

مرادی تاکید کرد: مهار آتش همچنان ادامه دارد و از همه ظرفیت‌ها برای مهار آن استفاده خواهیم کرد.

فعالیت ۳۰ اکیپ مهار آتش در پارس جنوبی

وی اظهار داشت: حدود ۲۰ تا ۲۵ تیم آتش‌نشانی از شهرستان عسلویه در تلاش برای مهار آتش‌سوزی در مجاورت فازهای ۱۵ تا ۱۸ پارس جنوبی هستند.

وی ادامه داد: علاوه بر این تیم‌های آتش‌نشانی که مربوط به تیم‌های شهرستان عسلویه و شرکت‌های نفت و گاز پارس و منطقه ویژه پارس و مجتمع گازی پارس جنوبی هستند، شش تیم آتش‌نشانی نیز از شهرستان‌های اطراف برای مهار آتش اعزام شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر ادامه داد: تلاش برای مهار آتش همچنان ادامه دارد و تلاش‌هایی نیز برای جلوگیری از گسترش آتش در این منطقه صورت گرفته است.

http://media.mehrnews.com/d/2015/05/09/4/1687741.jpg

وی ادامه داد: حجم بالایی از کالاها آتش گرفته است و تیم‌های امدادی همچنان در تلاش برای مهار آتش هستند.

مرادی خاطرنشان کرد: کانال‌ها و خندق‌هایی در اطراف محل آتش‌سوزی حفر شده است تا از گسترش آتش به محدوده فازها جلوگیری شود.

آتش سوزی خسارت جانی نداشته است

فرماندار شهرستان عسلویه نیز گفت: تلاش ویژه‌ای برای مهار این آتش‌سوزی صورت گرفته است و تیم‌های مختلف آتش‌نشانی برای مهار این اتش اعزام شده‌اند.

حسن اسماعیلی اضافه کرد: از نخستین لحظات وقوع این آتش‌سوزی تیم‌های آتش‌نشانی پارس جنوبی و همچنین شهرداری‌ها و دیگر تیم‌های امدادی برای مهار آتش وارد عمل شدند.

http://media.mehrnews.com/d/2015/05/09/4/1687714.jpg

امکان مهار آتش دشوار است

مهر نوشت؛ وی محل این آتش‌سوزی را در انبار یک شرکت کره‌ای واقع در روبروی فازهای ۱۵ و ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه این حادثه تاکنون خسارات جانی نداشته است.

فرماندار عسلویه افزود: خسارات مالی این آتش‌سوزی نیز پس از مهار اتش و بررسی کارشناسان اعلام خواهد شد.

اسماعیلی گفت: خوشبختانه در این آتش‌سوزی تاکنون تلفات جانی گزارش نشده ولی زبانه‌های آتش به گونه‌ای است که امکان مهار آتش دشوار شده است.

 

آتش سوزی مهار شد
این گزارش می افزاید؛ پس از گذشت حدود 2.5 ساعت از شروع آتش سوزی، باستی معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: آتش‌سوزی انبار پشم‌شیشه فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی هیچ صدمه‌ای به پالایشگاه‌های این فازها وارد نکرده و اکنون مهار شد.

 

ارسال نظر