کد خبر : 11926

بیمارستان بیماران سرطانی در بوشهر افتتاح می‌شود

به گزارش " بوشهر24 "، حیدر عزیزنژاد بعد از ظهر یکشنبه در همایش خیریه آموزش تغذیه سالم و راه های پیشگیری از ابتلا به سرطان در برازجان اظهار داشت: تلاش های بسیار خوبی به منظور توسعه بخش سلامت در استان بوشهر صورت گرفته است و شاهد خدمات‌دهی خوبی به بیماران هستیم.

وی اجرای طرح تحول نظام سلامت را بسیار مهم ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: افزایش رضایت‌مندی بیماران از خدمات درمانی و کاهش هزینه‌ها و بهبود رسیدگی به بیماران از مهمترین دستاوردهای اجرای این طرح بوده است.

قائم مقام ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به نقش بسیار مهم خیرین در بخش سلامت اشاره کرد و افزود: در استان بوشهر شاهد کمک‌های بسیار خوبی از سوی خیرین هستیم و امیدواریم این کمک‌ها تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند، اضافه کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد نقش بسیار خوبی در این زمینه می‌توانند داشته باشند و ما نیز با سازمان‌های فعال در این زمینه همکاری لازم را خواهیم داشت.

عزیزنژاد از افتتاح بیمارستان بیماران سرطانی در بوشهر در آینده نزدیک خبر داد و بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حال حاضر از ۱۰۱ بیمار سرطانی حمایت می‌کند.

نماینده بنیاد امید استان فارس نیز در این آئین به حمایت انجمن سرطان فارس از ۱۰ هزار بیمار اشاره کرد و بیان داشت: تلاش داریم تا رویکردها و نگاه‌ها را به بیماری سرطان تغییر دهیم و سپس برای بهبود زندگی بیماران سرطانی تلاش می‌کنیم.

اسلامی با بیان اینکه سرطان شروع یک زندگی معنوی است، خاطرنشان ساخت: در انجمن‌های حمایت از بیماران نباید فقط به جنبه مالی کار توجه شود و برنامه‌های معنوی و غیرمالی نیز باید به خوبی مورد توجه قرار بگیرد./ مهر

ارسال نظر