کد خبر : 11943

با بی توجهی به تأمین زیر ساختها؛

مسکن های مهر عالی شهر در آستانه فاجعه

مسکن های مهر عالی شهر در آستانه فاجعه

بوشهر24: با وجودیکه در مسکن های مهر بوشهر امکاناتی چون آب و برق فراهم آمده اما همچنان ساکنین این خانه ها از نبود زیرساختهای مخابراتی و فاضلاب رنج می برند.

بوشهر24: در حالیکه در ابتدای تصویب ساخت مسکن های مهر برای اقشار کم در آمد در سراسر کشور، مقرر گردید که این مسکنها در مکانهایی احداث گردد، که تامین زیرساختهای آن برای دولت ممکن باشد، همچنان علیرغم تحویل خانه ها به بوشهری ها  برخی زیرساختها در عالی شهر فراهم نشده است.

به گزارش "بوشهر 24"، با وجود اینکه در مسکن های مهر بوشهر در عالی شهر امکاناتی چون آب و برق فراهم آمده اما همچنان ساکنین این خانه ها از نبود زیرساختهای مخابراتی و فاضلاب رنج می برند.

عدم وجود امکانات مخابراتی نه تنها در حد نبود تلفن های ثابت است، بلکه طبق اطلاع برخی مالکین این مسکن ها به "بوشهر24"، برخی از این خانه ها در نقطه کور مخابراتی قرار داشته و امکان برقراری تماس با هیچ نقطه ای اعم از اورژانس یا آتش نشانی وجود ندارد؛ که این امر، مسکن مهر واقع در عالی شهر را در آستانه فاجعه قرار داده است. به خصوص آنکه با وجود برخی امکانات آتش نشانی در این مجتمع ها، آبرسانی به این امکانات صورت نگرفته و عملا به امکانات بِلا استفاده ای تبدیل شده اند.

علاوه بر این، یکی دیگر از مشکلات مسکن های مهر واقع در عالی شهر، همچنان مشکلات مربوط به فاضلاب است. تا جاییکه نه تنها فاضلاب شهری وجود ندارد، بلکه عمق زمین هم برای ایجاد گندانبار یا انبار فاضلاب خانگی مطلوب برای این تعداد مسکن مناسب نبوده و گندانبارهای ساخته شده برای این مسکنها به گونه ای دیوار به دیوار ساخته شده که با پر شدن آنها، انفجاری در آینده رخ خواهد داد.

این ضعف زیر ساختی حتی موجب شده که بعضا فاضلاب همچون آب جاری در کوچه و محلات جاری باشد. باید منتظر ماند و دید مسئولان مسکن مهر در استان بوشهر چه فکری به حال این معضلات خواهند کرد.

ارسال نظر