کد خبر : 12004

در آموزش و پرورش استان چه خبر است؟

صدور مجوز برای مؤسسه کنکور با محوریت آقای خاص با امتیازات تبلیغی ویژه

صدور مجوز برای مؤسسه کنکور با محوریت آقای خاص با امتیازات تبلیغی ویژه

بوشهر24: مسئله ای که باعث اعتراض مدیران آموزشگاه های کنکور در شهرستان های استان بوشهر و نیز شهر بوشهر شده، اجازه حضور این مؤسسه در سایر شهرستانها و ارائه تبلیغات با یکسری امتیازات ویژه است که سایر آموزشگاهها از آن بی بهره هستند

به گزارش " بوشهر24 "، خبر می رسد با صدور مجوزی از طرف آموزش و پرورش استان بوشهر، امتیازات خاص و فراتر از حد معمولی به یکی از آموزشگاههای کنکور در بوشهر اعطا شده است که موجب اعتراض اکثریت قریب به اتفاق مؤسسات کنکور در استان بوشهر شده است.

بنا بر اطلاعات کسب شده توسط خبرنگار " بوشهر24 "، مجوز مذکور بنام فردی که در این آموزشگاه فعالیت می کند، صادر شده و به وی اجازه برگزاری کلاسهای رایگان در تمامی شهرستان های استان بوشهر از جمله مرکز استان را می دهد. کلاسهایی که عمدتا دو یا سه ساعتی بوده، بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و بین مدیران آموزشگاه ها معروف به کلاس جذب دانش آموزان می باشد.

مسئله ای که باعث اعتراض مدیران آموزشگاه های کنکور در شهرستان های استان بوشهر و نیز شهر بوشهر شده، اجازه حضور این مؤسسه و فرد مذکور در سایر شهرستانها و ارائه تبلیغات با یکسری امتیازات ویژه است که سایر آموزشگاهها از آن بی بهره هستند.

ظاهرا توجیه آموزش و پرورش جهت صدور این مجوز، ارتقاء سطح علمی دانش آموزان با حضور در این کلاسهای رایگان می باشد، که این هم توجیهی بیش نیست. کلاسی که حداکثر 3 ساعت بوده و نیمی از آن صرف تبلیغات موسسه مذکور می شود و نیمی دیگر به بیان برخی نکات درسی اختصاص داده می شود، چه کمک چشم گیری به ارتقا سطح علمی دانش آموزان می تواند بکند؟

از دیگر نکات تأمل برانگیز این ماجرا دسترسی این مؤسسه و فرد مذکور به بیش از 18000 شماره تلفنِ والدین دانش آموزان  می باشد که از آن، جهتِ تبلیغات و جذب دانش آموزان به این مؤسسه خاص استفاده می شود. این در حالی است که بنا بر رویه آموزش و پرورش به هیچ وجه سایر مؤسسات کنکور اجازه دسترسی به این بانک تلفن ندارند.

مسئله دیگر اینکه باز هم برخلاف رویه آموزش و پرورش که به مؤسسات کنکوری اجازه تبلیغات در مدارس را نمی دهد، این موسسه، با محوریت فرد مذکور و بنا بر مجوز صادر شده، کلاسهای خود را با حضور الزامی مدیران مدارس برگزار می کند. در شرایطی که مدیران مدارس عمدتا انتقاداتی را  به آموزشگاههای کنکور به دلیل آنچه بی کیفیت بودن این آموزشگاه ها عنوان می کنند، دارند، حضور الزامی این مدیران درکلاسهای رایگان این مؤسسه خاص، به خودی خود برای داش آموزان تأییدی از طرف مدیران مدارس می باشد.

مسئله دیگر اینکه باز علی رغم اینکه آموزش و پرورش به سایر مؤسسات اجازه برگزاری کلاسهای مختلط را نمی دهد، این مؤسسه خاص کلاسهای جذب و تبلیغاتی خود را در شهرستانها و نیز در بوشهر به صورت مختلط برگزار می کند.

همه این امتیازات ویژه نتیجه ای جز متضرر شدن سایر مؤسسات در شهرستان ها و نیز شهر بوشهر که این مؤسسه خاص در آن فعالیت می کند نداشته است. معلوم نیست آموزش و پرورش استان بوشهر بر چه اساس و مبنایی این امتیازات ویژه را برای این مؤسسه خاص و با محوریت فرد مذکور که اتفاقا مدیر آن مجموعه هم نیست، اعطا کرده است، در حالیکه سایر مؤسسات کنکور در بوشهر و سایر شهرستانها از این امتیازان بی بهره هستند.

 • فرهنگیان ۱۳۹۴/۰۲/۲۲ ۱۵:۰۶

  3 23 پاسخ

  اسلام ،ما اولیاء دانش آموزانی هستیم که در سال تحصیلی گذشته در نتیجه تبلیغات تو خالی همین آقا بچه هایمان را با هزینه بالا در کلاسهای کنکور این آموزشگاه نام نویسی نمودیم،وکلاسهای کنکور این آموزشگاه بسیار بی نظم ،وبا استادی که نه تعهد اخلاقی ونه تعهد کاری داشته اند.واین کلاسها بجای اینکه به ارتقا سطح علمی دانش آموزان کمک کند ضربات جبر ان نا پذیری را بر آنان وارد نمود.اداره کل نباید به چنین فردی اجازه فعالیت در سراسر استان بر خلاف قانون وزارت آموزش وپرورش و آموزش‌های علمی را بدهد.

 • علیرضا ۱۳۹۴/۰۲/۲۲ ۲۲:۵۹

  2 20 پاسخ

  به نظر من آموزش و پرورش داره از طریق کنکور رانت خوری میکنه , قابل توجه دولت راستگویان , لطفا اگه راست میگید جلوی این وضعیت اسفبار رو بگیرید.

 • hosein ۱۳۹۴/۰۳/۰۳ ۲۱:۳۳

  12 2 پاسخ

  سلام، از کامنتاتون مشخصه رقیب اموزشگاه اقای گناوه ای هستید. من به شخصه ازاکثر کلاسا استفاده کردم، عالی بودن، جمع بندی های فوق العاده ای بودن

 • الفا ۱۳۹۴/۰۳/۰۳ ۲۱:۵۳

  6 1 پاسخ

  اقای خاص ... انصافا برازندشونه، چون تنها اموزشگاهی بود که من از کلاساش بهره ی لازمو بردم.
  اقای خاص ممنون

 • ۱۳۹۴/۰۳/۰۳ ۲۲:۱۳

  7 1 پاسخ

  تابلوهه اينا كه بد نوشتن اموزشگاه هاي رقيبن البته اينا كجا و اموزشگاههاي ايراندخت ايرانمهر كجا رقيب كجا من دانش اموز پارسال ايراندخت بودم سال قبلش جاهاي ديگه رفته بودم ولي كلاس و پرستيژ ايراندخت كجا بقيه كجا اساتيد اينجا كجا جاهاي ديگه كجا بهتريننننننننن آموزشگاه استان نه ايران ايران دختتتتتت

 • الناز ۱۳۹۴/۰۳/۰۳ ۲۳:۰۲

  7 1 پاسخ

  من و دوستام كه خيلي از كلاس ها راضي بوديم همه بچه ها كه راضي بودن نميدونم شما چرا واسه ما ابراز نگراني ميكنيد توي همين ٣ ساعتي كه ميگيد ٢٥درصد امتحان نهايي گفته شد. به نظر شما توي ٣ ساعت نميشه مشتق و كاربرد مشتق رو جمع بندي كرد؟

 • بنده خدا ۱۳۹۴/۰۳/۰۳ ۲۳:۵۴

  5 2 پاسخ

  واقعا متاسفم واسه همتون
  واقعا امتحان دینی رو به لطف این آموزشگاهایی که شما فکر میکنین تبلیغات داشتن عالی دادم
  بازم میگم کارشون و لطفشون عالی بود.من شخصا استفاده کردم
  سر هیچ کلاسی هم تبلیغی صورت نگرفت
  کسی هم مجبور به ثبت ناممون نکرد
  و من حتما ثبت نام مبکنم چون عالی هستن
  اگه وتقعا بی طرف هیتبن ثبن کنین

 • قبول شده کنکوری ۱۳۹۴/۰۳/۰۴ ۱۲:۰۱

  7 1 پاسخ

  سلام در جواب شما فرهنگیان
  من یکی از دانش آموزان همین آموزشگاه بودم و با نظر شما کاملا مخالفم. درست است بعضی مواقع کلاس ها کنسل می شد ولی به ما اطلاع رسانی می کردند و البته تلاش ما هم در کنار تدریس استادهای بسیار خوب این موسسه در موفقیت بی تأثیر نخواهد بود. و من الان به رشته ای که میخواستم قبول شدم.

 • امید ۱۳۹۴/۰۵/۱۲ ۰۵:۲۳

  3 0 پاسخ

  واقعا که.از کجاتون در اومد که نصف کلاس تبلیغ و این چیزاست؟کافیه ی سرچ کنید ببینید اساتید این آموزشگاه در چه وضعی هستن.
  توی همین کلاس های رایگان کلی به نمره دانش آموز ها کمک شد.بعدشم مگه کسی رو مجبور کردن که بره سر کلاس؟
  انصافا کار این آقای خاص .خاص هست و حرف نداره. کلاساش هم عالیه .اون آموزشگاه های آبکی هم برن کیفیت کار خودشون رو بالا ببرن.شما هم جو سازی نکن به جای این گزارش الکی و ی طرفه بیا کیفیت کار رو ببین و از دانش آموز های موسسه یا فارغ التحصيل ها پرس و جو کن.

 • ۱۳۹۴/۰۵/۳۰ ۱۶:۵۱

  2 0 پاسخ

  من از دانش اموزهای ایراندختم .. . نه کلاس تقویتی دپارتمان نه خصوصی نه کنکور .. توی هیچکدوم از کلاس هایی ک من شرکت کردم تبلیغی صورت نگرفته. .. هرچی هم بوده ما به چشم دیدیم. . . . تبلیغی نبوده هرچی بوده حقیقت بوده .. .
  راست هم میگین.. . آموزشگاه ما بخاطر همون آقای خاص.. خاص شده و البته حضور مشاورین و اساتید خاص دیگه .. . . . .
  قبل از نوشتن و قضاوت کردن .. یکم جستجو و نظر بقیه رو پرسیدن ایرادی نداره .. .

ارسال نظر