کد خبر : 12009

توزیع 800 تن علوفه‌ یارانه‌ای بین عشایر استان بوشهر

توزیع 800 تن علوفه‌ یارانه‌ای بین عشایر استان بوشهر

مدیرکل امورعشایری استان بوشهر گفت: با توجه به شرایط سخت خشکسالی در مناطق عشایری استان بوشهر، برای تامین علوفه دام به‌زودی ۸۰۰ تن علوفه یارانه‌دار بین عشایرتوزیع می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، فرهنمد آقایی با بیان اینکه استان بوشهر دارای 5 هزار و 200 خانوار عشایر است اظهار داشت: این عشایر بیش از 800 هزار راس دام در اختیار دارند که بیش از 63 درصد عشایر کوچ‌رو و مابقی در مناطق عشایری دشتستان، دشتی، تنگستان، دیلم، جم و دیر ساکن هستند.

وی با اشاره به اینکه خشکسالی اثرات نامطلوبی بر فعالیت‌های عشایر گذاشته است تصریح کرد: با توجه به اینکه مهم‌ترین فعالیت‌های عشایر دامپروری و تعلیف دام‌های آنها درمراتع است اکنون خشکسالی اثرات نامطلوبی در تولید علوفه مراتع گذاشته و از آن طرف عشایر در تامین آب آشامیدنی با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند.

مدیرکل امور عشایری استان بوشهر از تامین و توزیع علوفه برای تعلیف دام عشایر استان خبرداد و گفت: با توجه به شرایط سخت خشکسالی در مناطق عشایری استان بوشهر، برای تامین علوفه دام به‌زودی 800 تن علوفه یارانه‌دار بین عشایرتوزیع می‌شود.

آقایی با بیان اینکه علوفه دام از طریق تعاونی‌های عشایری توزیع می‌شود گفت: این علوفه‌ها برای دام‌های عشایر کوچ‌رو از طریق 7 تعاونی و برای دام‌های عشایر ساکن در این استان از طریق 4 تعاونی توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه اکنون 3 هزار و 300 خانوار عشایر استان بوشهر در مناطق ییلاقی استان‌های فارس و اصفهان مستقر هستند گفت: برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی طرح‌های در دست اجرا است که با اجرای این طرح‌ها اعتباراتی از محل حوادث غیر مترقبه تخصیص می‌یابد.

مدیرکل امور عشایری استان بوشهر با بیان اینکه سال قبل  44 میلیارد ریال برای عمران مناطق عشایری استان بوشهر مصوب شد خاطر نشان کرد: این اعتبار که در اجرای پروژه‌های عمرانی وخدمات رسانی به عشایر این استان هزینه شده تاکنون 85 درصد آن تخصیص یافته و پرداخت شده است

آقایی افزود: برای مصوب شدن اعتبارات امسال در حال بررسی اجرای طرح‌های مختلف عشایری در نقاط مختلف استان بوشهر هستیم که با مشارکت فرمانداران اعتبارات امسال امور عشایر استان افزایش می‌یابد./ تسنیم

ارسال نظر