کد خبر : 12072

درمانگاه تخصصی هلال‌احمر بوشهر افتتاح شد

درمانگاه تخصصی هلال‌احمر بوشهر افتتاح شد

بوشهر24: صبح امروز در آیینی با حضور معاون درمان جمعیت هلال‌احمر و جمعی از مسئولان استان بوشهر، درمانگاه تخصصی هلال‌احمر بوشهر افتتاح شد.

بوشهر24: صبح امروز در آیینی با حضور معاون درمان جمعیت هلال‌احمر و جمعی از مسئولان استان بوشهر، درمانگاه تخصصی هلال‌احمر بوشهر افتتاح شد.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از فارس، درمانگاه تخصصی هلال‌احمر بوشهر در زمینی به وسعت 3 هزار مترمربع افتتاح شد و قرار است در بخش‌های زنان، مغز و اعصاب، چشم، قلب و عروق و سونوگرافی خدمات دهد.به منظور تامین تجهیزات این درمانگاه تخصصی، 300 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

معاون درمان جمعیت هلال‌احمر ایران در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز  2 درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی هلال‌احمر در شهرهای بوشهر و دیر افتتاح شده و برای تامین تجهیزات پزشکی این دو درمانگاه 12 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

در حوزه درمان بنا داریم مراکز درمانی در مناطق محروم را توسعه دهیم و چراکه توسعه مراکز درمانی می‌تواند نقش مهمی در ارائه خدمات مختلف پزشکی و درمان اضطراری داشته باشند.

وی با تاکید بر درمان اضطراری توسط هلال‌احمر گفت: درمان اضطراری از اولویت‌های هلال‌احمر است و افتتاح درمانگاه‌های تخصصی می‌تواند ما را در رسیدن به این هدف کمک کند.

معاون درمان هلال‌احمر ایران اضافه کرد: درمانگاه‌های دیر و بوشهر می‌تواند از بهترین درمانگاه‌های تخصصی هلال‌احمر در سطح کشور باشد و علاوه بر ارائه خدمات درمانی به مردم استان بوشهر، از مراجعات مردم این استان به استان‌های همجواز نیز جلوگیری خواهد کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان بوشهر نیز گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر 2 درمانگاه تخصصی در دیر و بوشهر افتتاح شد که امیدواریم گام مثبتی در جهت ارائه خدمات درمانی و پزشکی به مردم استان بوشهر باشد.

عبدالکریم شعبانزاده اظهار داشت: قرار است دانشگاه علوم پزشکی نسبت به تأمین نیروی انسانی این درمانگاه‌ها به ما کمک کند ضمن اینکه نرخ خدمات در این درمانگاه‌ها هم مصوب دولتی است.نیروی انسانی این درمانگاه بر اساس نیاز در بخش‌های مختلف تخصصی است که شامل بخش‌های قلب و عروق، مغز و اعصاب، چشم، زنان و خدمات سونوگرافی است.

ارسال نظر