کد خبر : 12236

۲۱۰۰ مسکن مهر در استان بوشهر امسال به بهره برداری می‌رسد

۲۱۰۰ مسکن مهر در استان بوشهر امسال به بهره برداری می‌رسد

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: تا پایان سال جاری دو هزار و ۱۴۳ واحد مسکن مهر دارای زمین دولتی در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش " بوشهر24 "، سیدمحمد حسن باستی ظهر یکشنبه در نشست شورای تامین مسکن استان بوشهر با اشاره به مشکلات مسکن مهر در سطح کشور تصریح کرد: این پروژه ها در برخی شهرها به معضل تبدیل شده‌اند؛ چرا که در برآورد هزینه‌های اولیه و زمان تحویل آنها اشتباهاتی وجود دارد.

وی خاطرنشان ساخت: امروز دولت وارث این اشتباهات است و بنا به تعهدی که دارد تمام تلاش خود را برای حل این مشکلات به عنوان یک اولویت معطوف داشته است.

تعهد ساخت ۳۹ هزار مسکن مهر در استان

باستی اظهار داشت: در مجموع پروژه‌های مسکن مهر در سطح استان بوشهر، تعهد ساخت ۳۹ هزار و ۳۰۳ واحد مسکونی وجود داشته که تا کنون ۲۸ هزار و ۷۹۵ واحد آن افتتاح شده است و ۱۰ هزار و ۵۰۸ واحد در دست ساخت هستند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر افزود: ۱۹هزار و ۴۹ واحد مسکن مهر استان در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، دشتی و گناوه واقع هستند که ۱۳هزار و ۲۲۲ واحد آن افتتاح شده و رسیدگی به وضعیت پنج هزار و ۸۲۷ واحد مسکن مهر باقیمانده، در دستور کار است.

باستی با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر متولی پروژه‌های مسکن مهر است، افزود: این پروژه‌ها از پنج سال پیش آغاز و در سال‌های مختلف با چالش‌هایی روبرو شده‌اند که بهره برداری از آنها را به درازا کشانده است.

وی تصریح کرد: این جلسه برای تعیین تکلیف نهایی موضوع مسکن مهر استان تشکیل شده تا پرونده پروژه‌هایی که دچار مشکل نیستند بسته شود.

باستی افزود: از این به بعد، پیگیری برای تکمیل پروژه های مسکن مهر از طریق فرمانداری‌ها، بر اساس مصوبات جلسه امروز برای هر شهرستان دنبال خواهد شد. 

افتتاح ۳۵۰۰ واحد مسکن مهر دولتی و خود مالک

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه از تعداد پنج هزار و ۸۲۷ واحد مسکن مهر باقیمانده، حداقل دو هزار واحد آن جزو تعهداتی است که باید امسال به بهره برداری برسند، بیان داشت: مشکلاتی که مربوط به تامین زیرساخت مسکن مهر است، از طریق تامین اعتبار حل خواهد شد.

باستی ادامه داد: حدودا یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر خود مالک نیز تا پایان سال به بهره برداری می رسند و تکمیل یک هزار و ۳۰۰ واحد از مسکن مهر استان برای امسال قطعی نشده‌اند.

وی بیان داشت: آب، برق، گاز و به ویژه فاضلاب پروژه‌های مسکن مهر باید به سرانجام مشخصی برسند تا در زمان تحویل مسکن به مالکین، قابل استفاده و بهره‌برداری باشند؛ لذا بخشی از مسئولیت‌ها بر عهده اداره کل راه و شهرسازی استان و برخی تعهدات نیز بر عهده دستگاه‌های خدمات‌رسان استان است که باید در دستور کار جدی این دستگاه‌ها قرار گرفته و پیگیری شوند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه وضعیت مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان نیز به طور جداگانه و با حضور بنیاد مسکن شهرستان ها و شرکت عمران عالیشهر پیگیری خواهد شد، تاکید کرد فرمانداری‌ها به صورت ماهیانه، روند پیشرفت پروژه‌های مسکن مهر شهرستان‌ها را به نحوی دنبال کنند که این پروژه‌ها تا هفته دولت یا دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسند.

گفتنی است، پروژه های مسکن مهر ۱۳۸ واحدی فجر در محله صلح آباد بوشهر، گلشن ۳۰۹ واحدی در گناوه، ۱۸۳ واحدی در دشتی، ۱۳۲ واحدی خیرین مسکن ساز در دشتی، ۴۳۰ واحدی در دشتی و نبوت ۴۹۶ واحدی در برازجان از جمله پروژه هایی هستند که تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید./ مهر

ارسال نظر