کد خبر : 12332

جمع‌آوری 7 میلیارد ریال کمک‌های مردمی در طرح همت

جمع‌آوری 7 میلیارد ریال کمک‌های مردمی در طرح همت

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر از جمع‌آوری 7 میلیارد ریال کمک‌های مردمی در طرح همت برای تأمین مایحتاج خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد بوشهر خبر داد.

به گزارش " بوشهر24 "، احمد لطفی امشب در حاشیه گردهمایی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر اظهار کرد: تا پایان سال گذشته 30 مرکز نیکوکاری در استان بوشهر فعال‌شده که امید می‌رود در سال جاری طبق برنامه 5 ساله شاهد افزایش این مراکز در سطح استان باشیم.

وی افزود: در راستای مردمی کردن کمک‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر و در راستای راه‌اندازی مراکز پیشخوان امداد در محلات، مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد و مدیریت ائمه جماعات و همکاری معتمدین محلی به‌منظور جذب و تسریع در کمک‌رسانی به اقشار کم‌درآمد اقدام به تشکیل و راه‌اندازی مراکز نیکوکاری کرده‌ایم.

لطفی بیان داشت: تلاش ما بر این بوده که در مراکز نیکوکاری خدمات و کمک‌ها صرفاً کمک‌های مالی نبوده و خدمات مختلفی به نیازمندان ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری به‌تناسب هر 20 هزار نفر یک مرکز دایر می‌شود، افزود: سهمیه کل استان بوشهر 55 مرکز نیکوکاری تا پایان سال 96 است.

سرپرست کمیته امداد بوشهر گفت: کمیته امداد با اجرای طرح همت در جهت رفع مایحتاج خانواده‌های تحت پوشش موفق شد تا پایان سال93 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شاهد رشد 20درصدی باشد.

 وی ادامه داد: کل کمک‌های جمع‌آوری‌شده در این طرح مبلغی بیش از 7 میلیارد ریال بوده که در سرفصل‌های کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان، ساخت مسکن مددجویان، تأمین شهریه دانشجویان و جبران بخشی از فرانشیز درمان هزینه شده است.

لطفی از جذب بیش از  17 هزار امداد یار در سال گذشته خبر داد و گفت: این افراد به‌عنوان نیروهای افتخاری و مددکاری در جذب کمک‌ها  با امداد همکاری و تعامل  دارند./ فارس

ارسال نظر