کد خبر : 12355

در هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز بوشهر؛

سالاری: آموزش و پرورش زمینه مدیریت خیران در مدارس را فراهم کند/ هزینه 22 میلیارد تومانی خیران برای ساخت و تجهیز مدارس+ تصاویر

سالاری: آموزش و پرورش زمینه مدیریت خیران در مدارس را فراهم کند/ هزینه 22 میلیارد تومانی خیران برای ساخت و تجهیز مدارس+ تصاویر

بوشهر24: با توجه به اینکه در استان بوشهر 14 هزار و 156 معلم فعالیت آموزشی می‌کند نسبت دانش آموز به معلم نسبت خوبی است به‌گونه‌ای که به ازا هر 12 دانش آموز یک معلم وجود دارد.

بوشهر24: هفدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان بوشهر به همت سازمان نوسازی مدارس برگزار شد.

به گزارش " بوشهر24 "، استاندار بوشهر در این مراسم با اشاره به اینکه خیران در جامعه کار مهم و ارزشمندی ارائه کرده‌اند اظهار داشت: خیران کاری ارزشمند در نقاط مختلف به ویژه نقاط روستایی و محروم انجام داده‌اند که باید این فرهنگ نیکوکاری توسعه یابد.

اجرای طرح همسان‌سازی و سطح‌بندی در مدارس استان بوشهر

وی، با اشاره به اینکه نام نیک خیران همواره درجامعه جاوید است تصریح کرد: خیران مدرسه‌ساز با این کارهای ارزشی در راستای توسعه فرهنگ در مناطق مختلف و تلاش و برای خود باقیات و صالحات ذخیره می‌کنند.

استاندار بوشهر، با تاکید بر توجه به تجهیزات آموزشی مدارس افزود: افزایش تجهیزات آموزشی در مدارس سبب رشد وضعیت آموزشی و نشاط درفضاهای درسی می‌شود که باید به این مهم توجه جدی شود.

همایش خیرین مدرسه ساز

سالاری، از اجرای طرح همسان‌سازی و سطح‌بندی در مدارس استان بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: با اجرای طرح همسان‌سازی و سطح‌بندی در مدارس استان بوشهر تجهیزات آموزشی به صورت مساوی در مدارس نقاط مختلف این استان استقرار می‌یابد.

وی، با تاکید بر توجه خیران به مدیریت مدارس گفت: آموزش و پرورش زمینه مدیریت خیران در مدارس را فراهم کند تا زمینه کیفیت بخشی تجهیزات و امکانات آموزشی افزایش یابد.

سالاری با بیان اینکه خیران باید در اداره مدارس نظارت داشته باشند افزود: خیران مدرسه ساز علاوه بر  توجه به ساخت و ساز برای افزایش سطح کیفیت آموزشی می‌توانند در اداره مدارس خود نظارت داشته باشند.

همایش خیرین مدرسه ساز

استاندار بوشهر با تاکید بر مشارکت بازرگانان در امر ساخت و تجهیز مدارس گفت: با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های استان بوشهر تجار و بازرگانان است باید زمینه مشارکت این افراد در تجهیز مدارس فراهم کرد.

سالاری، با اشاره به اینکه شرائط اقامتی در مدارس شبانه‌روزی استان بوشهر نامطلوب است، افزود: باید بایک برنامه منسجم و حمایت خیران، مردم و دولت وضعیت اقامتی و تغذیه مدارس شبانه‌روزی استان بوشهر بهبود ببخشیم.

وی تاکید کرد: خیران مدرسه ساز علاوه بر ساخت و ساز می‌توانند با همکاری اولیای مدارس برنامه‌های پرورشی مناسب و باکیفیتی برای دانش آموزان برگزار کنند.

همایش خیرین مدرسه ساز

هزینه 22 میلیارد تومانی خیران برای ساخت و تجهیز مدارس

حریری؛ مدیرعامل مجمع خیران مدرسه‌ساز استان بوشهر نیز با بیان اینکه مدرسه‌سازی امری مقدس و جایگاه ویژه‌‌ نزد خداوند متعال دارد، اظهار داشت: فراگیری دانش و علم در مسیر صحیح، انسان را به رستگاری و کمال رهمنون می‌سازد که این مهم منزلت خاصی نزد پروردگار دارد.

وی با اشاره به اینکه در مسیر علم‌آموزی زمینه توسعه و پیشرفت جامعه فراهم می‌شود، افزود: مدرسه‌سازی یک امر مهم و خداپسندانه است و اجر معنوی زیادی دارد.

مدیرعامل مجمع خیران مدرسه‌ساز استان بوشهر خیران را پیشتوانه مهمی در رشد و تعالی جامعه دانست و افزود: ایجاد مدرسه سبب رشد و پیشرفت جامعه می‌شود و خیران با ساخت مدرسه در واقع در پیشرفت استان و کشور سهیم هستند.

همایش خیرین مدرسه ساز

وی با اشاره به اینکه فرهنگ خداپسندانه خیرخواهی در جامعه نهادینه شده است، خاطرنشان کرد: جامعه خیران روز به روز در حال گسترش است و خوشبختانه جمعیت خیران مدرسه‌ساز کشور به بیش از یک‌هزار نفر رسیده است.

حریری تاکید کرد: در استان بوشهر نیز روز به روز تعداد خیران مدرسه‌ساز بیشتر شده و امیدوار هستیم تاثیرگذاری لازم را داشته باشیم.

مدیرعامل مجمع خیران مدرسه‌ساز استان بوشهر با اشاره به اینکه خیران در جشنواره شانزدهم 16 میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز مدارس پرداخت کردند تصریح کرد: این رقم در جشنواره هفدهم 60 درصد افزایش یافت و به 22 میلیارد تومان رسید.

وی، با اشاره به اینکه همکاری بانک‌ها و شرکت‌های مختلف در امر مدرسه سازی افزایش یافته است گفت: امید است با این روندی که در مشارکت ساخت و تجهیز مدارس در پیش است شاهد رفع مشکلات فضا و تجهیزات آموزشی باشیم.

همایش خیرین مدرسه ساز

به ازا هر 12 دانش آموز یک معلم وجود دارد

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه خیران نقش مهمی در تامین فضای آموزشی استان بوشهر دارند اظهار داشت: از 2 هزار مدرسه در این استان یک‌ هزار و 500 مدرسه آن دولتی و مابقی خیرساز و غیر دولتی است.

وی با اشاره به اینکه 188 هزار دانش‌آموز در استان بوشهر تحصیل می‌کند تصریح کرد: از این تعداد دانش‌آموز 165 هزار دانش‌آموز آن در مدارس دولتی تحصیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه بیش از 80 درصد کلاس‌های درس مدارس استان بوشهر دولتی است گفت: از 8 هزار و 500 کلاس درس استان بوشهر 7 هزار و 300 کلاس آن دولتی است که بیش از 80 درصد شامل می‌شود.

همایش خیرین مدرسه ساز

کرمی با اشاره به نسبت کلاس به دانش‌آموز افزود: در استان بوشهر نسبت دانش‌آموز به کلاس درس 22.5 نفر است در واقع تراکم دانش‌آموزان در هر کلاس درس 22.5 نفر است.

وی، نسبت دانش‌آموزان به مدارس دولتی را تشریح کرد و افزود: نسبت دانش‌آموزان به مدارس دولتی در استان بوشهر 113 نفر است که در واقع هر 113 دانش آموز بوشهر یک مدرسه دولتی دارند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه برای هر 12 نفر دانش‌آموز یک معلم در بوشهر تدریس می‌کند تصریح کرد: با توجه به اینکه در استان بوشهر 14 هزار و 156 معلم فعالیت آموزشی می‌کند نسبت دانش آموز به معلم نسبت خوبی است به‌گونه‌ای که به ازا هر 12 دانش آموز یک معلم وجود دارد.

همایش خیرین مدرسه ساز

کرمی با اشاره به اینکه خیران مدرسه‌ساز تاکنون نقش خوبی در ساخت و تجهیز مدارس داشتند گفت: خیران تاکنون 412 مدرسه در استان بوشهر تحویل داده‌اند که اکنون تعدادی درحال تکمیل است.

وی با اشاره به اینمه برای ساخت مدارس یاد شده دخیران 115 میلیارد تومان پرداخت کرده‌اند بیان کرد: خیران با این سرمایه‌گذاری یک‌هزار و 680 کلاس درس تحویل داده‌اند که نقش مهمی در تامین فضای آموزشی استان بوشهر داشته است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر توجه به تجهیزات آموزشی افزود: خیران در  کنار ساخت و ساز به امکانات و تجهیزات آموزشی توجه داشته باشند تا خدمات آموزشی مطلوب‌تر ارائه شود.

کرمی افزود: در سال تحصیلی جاری خیران 29 مدرسه با 181 کلاس درس تحویل آموزش و پرورش استان بوشهر داده‌اند.

همایش خیرین مدرسه ساز

از نظر تجهیزات آموزشی هنوز با کمبودها و کاستی‌هایی وجود دارد

همچنین در این مراسم معاون مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اظهار داشت: خیرین‌مدرسه‌ساز تاکنون با فعالیت‌های خیرخواهانه خود نقش مهمی در توسعه ساخت مدارس در کشور داشته‌اند.

محمدباقر مسلمی اضافه کرد:‌ در ایران ساخت مدارس در کشور توسط خیرین مدرسه‌ساز نیز رشد قابل توجهی داشته و باید از مسئولان استانی برای همکاری و مشارکت با خیرین قدردانی کرد.ایران از نظر معلم و دانش‌آموز مشکلی ندارد ولی از نظر تجهیزات آموزشی هنوز با کمبودها و کاستی‌هایی روبه رو است.

این مسئول اظهار کرد: برای رسیدن به استقلال باید زمینه توسعه علم و دانش را در کشور مهیا کنیم.در قبل از انقلاب تنها 50 هزار مدرسه در کشور وجود داشت ولی امروز 500 هزار مدرسه با میانگین 145مترمربع در کشور وجود دارد.

مسلمی یادآور شد: خیرین مدرسه‌ساز در کشور 105هزار کلاس درس تاکنون یا خود ساخته و یا با دولت در امر ساخت مشارکت داشته‌اند.برای رسیدن به وضعیت مطلوب دولت و خیران مدرسه‌ساز باید در کنار هم باشند

همایش خیرین مدرسه ساز

همایش خیرین مدرسه ساز

همایش خیرین مدرسه ساز

همایش خیرین مدرسه ساز

همایش خیرین مدرسه ساز

ارسال نظر