کد خبر : 12396

عملیات اصلاح موج‌شکن بندر مروارید خارگ به‌زودی آغاز می‌شود

به گزارش " بوشهر24 "، محمد راستاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جزیره خارگ یکی از نقاط مهم و استراتژیک استان بوشهر است که نقش بسیار مهمی در اقتصاد و انرژی کشور دارد و تلاش داریم تا در زمینه توسعه این جزیره اقدامات مطلوبی داشته باشیم.

وی در ادامه بر لزوم توجه ویژه به بحث حمل و نقل دریایی تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: یکی از نقاط ضعف در بحث حمل و نقل دریایی کشور، نبود یارانه در این حوزه است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

راستاد در ارتباط با توسعه اسکله جزیره خارگ نیز بیان داشت: توسعه و بهبود ظرفیت‌های بندری در جزیره خارگ همواره مورد تاکید بوده و طرح‌های مهمی در این راستا اجرایی شده و چند طرح را نیز در دست اجرا داریم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اصلاح موج شکن بندر مروارید جزیره خارگ، اضافه کرد: اعتبار ۹ میلیارد تومانی برای اصلاح موج شکن بندر مروارید خارگ در ابتدای سال جاری اختصاص یافت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: به‌زودی عملیات اصلاح موج شکن بندر مروارید خارگ با اعتبار یاد شده آغاز خواهد شد و امیدواریم شاهد توسعه این طرح و تکمیل و بهره‌برداری از آن بر اساس برنامه زمان‌بندی باشیم.

ارسال نظر