کد خبر : 12401

در راستای ارتقای آگاهی عمومی نسبت به صنعت و مذاکرات هسته ای؛

آغاز «اکران های هسته ای» جشنواره فیلم عمار در بوشهر

آغاز «اکران های هسته ای» جشنواره فیلم عمار در بوشهر

بوشهر24: اکران مردمی فیلمهای هسته ای جشنواره فیلم عمار، همزمان با سراسر کشور در بوشهر برگزار می شود.

بوشهر24: اکران مردمی فیلمهای هسته ای جشنواره فیلم عمار، همزمان با سراسر کشور در بوشهر برگزار می شود.

یونس خدری، دبیر جشنواره فیلمهای مردمی عمار در بوشهر در گفتگو با "بوشهر24"، ضمن بیان این مطلب گفت: این جشنواره در سراسر کشور و در شهرها و روستاهای مختلف و به مناسبت برگزاری مذاکرات هسته ای ایران و غرب و به یاد «۱۱۴ شهید روستای فردو» برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه فیلمهای عمار در موضوعات مختلف ذیل گفتمان انقلاب اسلامی توسط مردم ساخته و اکران می شود، گفت: با توجه به دغدغه های رهبر انقلاب در مورد صنعت و مذاکرات هسته ای، در روزهای آتی فیلمهای هسته ای جشنواره در بوشهر همزمان با سراسر کشور پخش خواهد شد.

وی با بیان اینکه این اکرانها کاملا مردمی است، افزود: این فیلمها در قالبهای مختلف داستانی، انیمیشن و مستند بوده که مردم می توانند برای اکران این فیلمها به انتخاب خودشان در اماکن عمومی مدنظرشان از جمله مساجد، پایگاههای بسیج، هیئت ها، محلات و ... اقدام کنند.

خدری گفت: علاقه مندان می توانند برای اکران این فیلمها با شماره 09176671554 تماس بگیرند.

 

در همین راستا، وحید جلیلی، رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره فیلمهای مردمی عمار، اخیرا در جمع اکران کنندگان فیلمهای عمار در اهواز، با بیان اینکه اولویت امروز عمار ارتقای آگاهی‌ عمومی از صنعت هسته‌ای است، می گوید: فلسفه وجودی  و ماهیت جشنواره فیلم عمار همانطور که از اسمش مشخص است ، لبیک گویی به ندای«أین عمار» است ، »أین عمار» یعنی فراخوان ولی جامعه و رهبر نظام به گسترش آگاهی های عمومی. عمارها کجایند تا اجازه ندهند که یک سری از حقایق سانسور شوند؟ عمارها کجایند که نگذارند که یک سری از مضامینی که باید به مردم برسد بر اثر مصلحت اندیشی و محافظه کاری در سینه ها نماند که فضای جامعه به سمت ابهام و گیجی برود.

وی همچنین بیان داشت: مشکل امروز، فقر تحلیل نیست بلکه فقر اطلاعات است! رسانه های ما حتی از دادن اطلاعات خام راجع به کارکردهای بیشمار انرژی و صنعت هسته ای دریغ می کنند.

جلیلی در این جمع می گوید: بعضی چون چیزی در چنته ندارند، تلاش می کنند افکار عمومی را به هر نحوی شده از توجه به آنچه غرب می خواهد از ملت ایران بگیرد منصرف کنند. اگر دقیقا معلوم شود غرب به دنبال معامله بر سر چه چیزی ست، معادلات عوض خواهد شد. پس باید اطلاعات ایرانی ها راجع به صنعت هسته ای را که امروز یک صنعت ملی است پایین نگه داشت تا مذاکرات به آخر برسد.

ارسال نظر