کد خبر : 12410

۷۰۰۰ میلیارد ریال به احداث بزرگراه دالکی-کنارتخته استان بوشهر تخصیص یافت

 ۷۰۰۰ میلیارد ریال به احداث بزرگراه دالکی-کنارتخته استان بوشهر تخصیص یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: در سفر رئیس جمهور به بوشهر یکی از مطالبات مسئولان تبدیل محور دالکی به کنارتخته به بزرگراه بود که برای این مهم ۷ هزار میلیارد ریال مصوب و تخصیص یافت.

به گزارش " بوشهر24 "، فرزاد رستمی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه محور دالکی به کنارتخته یکی از محورهای پر ترافیک استان بوشهر است اظهار داشت: این محور که خروجی استان بوشهر به فارس است مسیر تردد بیشتر خودروهای سبک و سنگین برای مقاصد استان‌های مختلف مرکزی، غربی و شمالی است.

وی با اشاره به اینکه محور دالکی به کنارتخته کوهستانی است تصریح کرد: در این محور که به طول 18 کیلومتر است از نقاط حادثه خیز محسوب می‌شود به‌گونه‌ای که شاهد حوادث تلخ و ناگواری دراین محور شاهد هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با تاکید بر تبدیل بزرگراه شدن محور دالکی به کنارتخته گفت: در سفر رئیس جمهور به بوشهر یکی از مطالبات مسئولان تبدیل محور دالکی به کنارتخته به بزرگراه بود که برای این مهم 7 هزار میلیارد ریال مصوب و تخصیص یافت.

رستمی با اشاره به اینکه عملیات طرح باند دوم محور دالکی به کنارتخته بزودی آغاز می‌شود افزود: احداث باند دوم این محور به‌طول 18 کیلومتر و با برآورد اولیه‌ای بالغ بر 7 هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی بصورت دو مرحله‌ای اجرا می‌شود.

وی زمان بازگشایی مرحله نخست مناقصه سوم خرداد ماه اعلام کرد و گفت: با انتخاب پیمانکار واجد شرایط به‌زودی عملیات اجرایی این پروژه آغاز می‌شود که یکی از خواسته‌های دیرین و به حق مردم استان بوشهر محقق شود./ تسنیم

ارسال نظر