کد خبر : 12417

برگزاری جشن گل‌ریزان برای کمک به مردم یمن در استان بوشهر

برگزاری جشن گل‌ریزان برای کمک به مردم یمن در استان بوشهر

رئیس ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان بوشهر گفت: در بوشهر و به‌تبع آن در سایر شهرستان‌ها، در شب جشن میلاد حضرت صاحب‌الزمان (عج)، برنامه مفصل گل‌ریزان برای کمک‌های مردمی به یمن خواهیم داشت.

به گزارش " بوشهر24 "، حجت‌الاسلام محمدرضا فکوری ظهر امروز در نشست هماهنگی ستاد کمک به مردم یمن اظهار داشت: ما امیدواریم که وقایع یمن همان چیزی باشد که در روایات در مورد مقدمات ظهور ذکر کرده‌اند.

وی ضمن تقسیم وظایف اعضای ستاد کمک‌های مردمی به یمن، تصریح کرد: در ستادهایی که در همه شهرستان‌های استان بوشهر تشکیل‌ شده است، ائمه جمعه به‌عنوان رئیس کمیته‌های مردمی، فرمانداران که وظایف هماهنگی بین دستگاه‌ها را بر عهده‌ دارند، به‌عنوان جانشین و سپاه پاسداران هم به‌عنوان دبیر مشخص‌ شده‌اند و دستگاه‌های دیگر مثل هلال‌احمر، شهرداری‌ها و... هم به‌عنوان دستگاه‌های معین هستند.

رئیس ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان بوشهر افزود: رئیس ستادهای مردمی وظیفه تشکیل جلسات و هماهنگی بین نهادها و دستگاه‌های متولی را دارند.

فکوری اظهار داشت: فرمانداران به‌عنوان جانشین ستاد، هماهنگی بین ادارات و نهادهای معین را ایجاد می‌کنند و شهرداری‌ها و شورای شهر هم وظیفه تبلیغات و برنامه‌های پشتیبانی را بر عهده‌ دارند.

وی خاطرنشان کرد: مساجد نقش محوری این قضیه را ایفا می‌کنند و بیشترین بار روی مساجد است که هسته اولیه اسلام و همچنین خواستگاه انقلاب ما در مساجد شکل‌ گرفته است و تداوم آن‌ هم باید از مسجد باشد، لذا نقش اصلی را ایفا می‌کنند.

رئیس ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان بوشهر ادامه داد: روحانیون مساجد به‌عنوان کسانی هستند که باید برای مردم تبیین و تشریح کنند و به سؤالات آنها مبنی بر اینکه چرا باید به یمن کمک کنند، پاسخ دهند.

فکوری با بیان اینکه همچنین نمایندگان ستادها با کمک و هماهنگی صداوسیما، این مسئله را برای مردم تبیین می‌کنند، بیان کرد: پس از جمع‌آوری کمک‌های مردمی در مساجد، محموله‌ها به هلال‌احمر تحویل داده می‌شود تا آن‌ها را انبار و در زمان مقرر آماده ارسال کنند.

رئیس ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان بوشهر اظهار داشت: در بوشهر و به‌تبع آن در سایر شهرستان‌ها، در شب جشن میلاد حضرت صاحب‌الزمان (عج)، یک برنامه مفصل گل‌ریزان برای کمک‌های مردمی به یمن خواهیم داشت.

فکوری افزود: ایستگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی، در مساجد و نقاط پررفت‌وآمد شهر دایر می‌شود که در بوشهر، در میدان امام، میدان انقلاب، مسجد قرآن، مسجد توحید، گلزار شهدا و مسجد صاحب‌الزمان بهمنی برای این امر انتخاب‌ شده است.

وی تأکید کرد: بیش از اینکه یمن به ما نیاز داشته باشد، ما به روحیه انقلابی مردم یمن نیاز داریم و با توجه به شرایطی که گاهی اوقات در شهرهای ما حاکم است، به تحولی میدانی احتیاج داریم.

رئیس ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان بوشهر ابراز داشت: قضیه یمن کمکی به ماست که مقداری جو شهرمان را تغییر دهیم و این نیاز احساس می‌شود، چون هر آن ممکن است خدای‌ ناکرده مورد تجاوز قرار بگیریم، پس از همین‌ الان باید آمادگی خودمان را ارتقا دهیم و سازمان‌دهی‌ها انجام شود تا در مقابل هرگونه اتفاق، آمادگی لازم را داشته باشیم./ فارس

ارسال نظر