کد خبر : 12433

توصیه رئیس پلیس فتا به شهروندان بوشهری

توصیه رئیس پلیس فتا به شهروندان بوشهری

رئیس پلیس فتای استان بوشهر ارتقای دانش اینترنتی را در پیشگیری از جرائم رایانه‌ای بسیار مهم دانست و گفت: شهروندان به‌‌هیچ‌عنوان اطلاعات شخصی رایانه‌ای و حساب بانکی خود را در اختیار افراد دیگر قرار ندهند.

به گزارش " بوشهر24 " به نقل از روابط عمومی پلیس فتای بوشهر، داریوش پورسعید اظهار کرد: کارشناسان پلیس فتای بوشهر در پی شکایت فردی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌ وی به‌سرعت با تشکیل گروه عملیاتی ویژه وارد عمل شدند.

رئیس پلیس فتای استان بوشهر ادامه داد: در تحقیقات گسترده انجام‌ شده توسط مأموران مبارزه با جرائم سایبری و انجام بررسی‌های فنی مشخص شد، متهم طی مراحل مختلف اقدام به خرید اینترنتی کرده است.

وی تصریح کرد: کارآگاهان مبارزه با جرائم سایبری پس از بررسی‌های گسترده شبانه‌روزی یک نفر متهم را در این راستا شناسایی کردند که با هماهنگی‌های انجام‌شده با مقام قضایی به پلیس فتا انتقال داده شد.

پورسعید افزود: متهم از دوستان شاکی بود که با توجه به مدارک موجود به برداشت غیرمجاز از حساب فرد شاکی اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتای بوشهر خاطرنشان کرد: بیشترین برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز توسط اطرافیان مال‌باخته انجام می‌شود که رمز و اطلاعات بانکی توسط خود مال‌باختگان در اختیار برداشت‌کننده قرارگرفته است.

این مسئول در پایان ارتقای دانش اینترنتی را در پیشگیری از جرائم رایانه‌ای بسیار مهم دانست و یادآور شد: شهروندان به‌‌هیچ‌عنوان اطلاعات شخصی رایانه‌ای و حساب بانکی خود را در اختیار افراد دیگر قرار ندهند و سعی کنند رمز دوم حساب بانکی خود را به‌‌طور مرتب تغییر دهند./ فارس

ارسال نظر