کد خبر : 12490

هواپیمای بومی فوق سبک دو نفره در دشتستان ساخته و رونمایی شد+ تصاویر

به گزارش " بوشهر24 "، مسوول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فنآوری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: سازمان بسیج علمی استان بوشهر آمادگی دارد از مخترعان و مبترکان بسیجی در عرصه تبدیل ایده به نمونه های اولیه و سپس تجاری سازی آنها حمایت کامل به عمل آورد.

حمزه شیخیانی افزود: در سالهای گذشته برخی از اختراعات و ابتکارات بسیجیان به مرحله تجاری سازی و تولید رسیده است که افتخاری برای استان است.

وی گفت: یکی از طرحهای بسیجیان که امروز رونمایی شد، هواپیمایی با سرنشین است که توسط تیم سازنده به سرپرستی برادر بسیجی بابک کیامرثی و برادارن وی و تعدادی از نخبگان شهرستان و بسیجیان از ناحیه مقاومت بسیج دشتستان برای اولین بار در سطح استان بوشهر طراحی و ساخته شده است.

مسوول فنی ساخت این هواپیمایی فوق سبک با سرنشین در دشتستان نیز گفت: این هواپیمای دونفره شامل خلبان و یک نفر سرنشین همراه در سال 92 توسط برداران کیامرثی و تیم همراه و تعدادی از بسیجان دشتستان طراحی و محاسبات اولیه ساخت آن آغاز شد.

مجتبی قاسمی افزود: جنس بدنه این هواپیما که با طراحی و محاسبات دقیق مهندسی صورت گرفته از آلومینیوم آلیاژی است و کاملا ساخت بومی توسط تیم سازنده است.

وی بیان داشت: طول این هواپیمای 560 سانتیمتر و ارتفاع آن نیز دو متر و 15 سانتیمتر با وزن 240 کیلو گرم است.

قاسمی تصریح کرد: حداکثر سرعت این هواپیما 250 کیلومتر در ساعت با ارتفاع پروازی 14 هزار پا می باشد.

بسیجی خلبان محمد جعفر آبادی نیز هدف اصلی و کاربرد این نوع هواپیماهای فوق سبک با سرنشین را آموزش خلبانی ،استفاده در عکسبرداری های هوایی ،پروازهای تفریحی و گشت زنی ها هوایی ذکر کرد.
 

 

 

 

 

ارسال نظر