کد خبر : 12505

مشاوران تحصیلی استان بوشهر به علوم نوین مجهز می‌شوند

 مشاوران تحصیلی استان بوشهر به علوم نوین مجهز می‌شوند

رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: مشاوره‌های تربیتی و تحصیلی یکی از برنامه‌های مهم آموزش و پرورش است که بر این اساس مشاوران تحصیلی استان بوشهر به اطلاعات روز وعلوم نوین مجهز می‌شوند.

به گزارش " بوشهر24 "، افشین اهرمیان بعدازظهر امروز در گردهمایی علمی و تخصصی مشاوران تحصیلی دانش‌آموزان استان بوشهر با بیان اینکه مشاوران نقش مهم و تاثیرگذاری در امورات دانش‌آموزان دارند اظهار داشت: مشاوران عنصر اساسی برای پیشبرد برنامه‌های آموزش و پرورش به ویژه در حوزه دانش‌آموزی هستند.

وی با اشاره به اینکه مشاوران باید در ابعاد گوناگون مورد حمایت جدی قراربگیرند افزود: برای ایفای نقش مطلوب و مؤثر، همه عوامل مدرسه باید در خدمت مشاور و برنامه‌ها وی قرار داشته باشد.

رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان بوشهربا اشاره به اینکه مشاوران در سوق دادن دانش‌آموزان به رشد وتعالی موثر هستند بیان کرد: محوریت اصلی در برنامه‌های مشاوره، کمک به دانش آموزان و انطباق دادن آن‌ها با نیازهای حال و آینده است.

اهرمیان با اشاره به اینکه گردهمایی علمی و تخصصی مشاوران برای توانمندسازی مشاوران برگزار شده است تصریح کرد: این گردهمایی که با هدف ارتقا علمی مشاوران استان بوشهر برگزار شده عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی راهکارهای لازم در تقویت بنیه علمی مشاوران ارائه می‌دهد.

وی، احساس تحول در ذهن، احساس و عملکردهای مراجعان در کمترین زمان، از اهداف بسیار مهم مشاوره دانست و گفت: مشاوران تحصیلی استان بوشهر به اطلاعات روز وعلوم نوین مجهز می‌شوند./ تسنیم

ارسال نظر