کد خبر : 12506

اجرای تفاهم‌نامه همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای و کمیته امداد بوشهر

اجرای تفاهم‌نامه همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای و کمیته امداد بوشهر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: تفاهم‌نامه آموزش فنی و حرفه‌ای با مسئولان کمیته امداد استان بوشهر برای فراهم شدن اشتغال مددجویان اجرایی شد.

به گزارش " بوشهر24 "، عبدالرسول کازرونی ظهر امروز در نشست با مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با بیان اینکه آموزش مددجویان یکی از اهداف مهم برنامه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر است، اظهار داشت: خودکفایی اقتصادی مددجویان منوط به مهارت افزایی آنان است که در این راستا از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌شود.

وی، با بیان اینکه یکی از ضرورت‌های رشد و توسعه اقتصادی، آموزش برای ایجاد مهارت‌های لازم سرمایه انسانی است، اظهار داشت: برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای گام موثری برای ارتقای سطح آگاهی و توان کاری مددجویان و ایجاد اشتغال برای این قشر محسوب می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای با بیان اینکه تفاهم‌نامه همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای و کمیته امداد استان بوشهر منعقد شده است، تصریح کرد: در سال گذشته، 388 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان  بوشهرآموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند.

کازرونی خاطرنشان کرد: در این راستا با هدف مهارت آموزی مددجویان در سال گذشته 91 هزار و 257 نفر ساعت آموزش معادل 388 نفر آموزش در رشته‌های رایانه کار، کیف دوز، نازک دوز ودیگر رشته‌ها برگزار شده که سهم شهرستان دیر در بین دیگر شهرستان‌ها بیشتر بوده است.

وی هدف از برگزاری این دوره‌ها را ارتقاء سطح آگاهی‌های علمی و مهارت فنی و حرفه‌های مددجویان برای ایجاد اشتغال آنان عنوان کرد و افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته امسال آموزش مددجویان کمیته امداد به ویژه در بخش روستایی به صورت ویژه پیگیری می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر