کد خبر : 12605

جمع‌آوری پسماندهای بیمارستانی در بوشهر به بخش خصوصی واگذار می‌شود

 جمع‌آوری پسماندهای بیمارستانی در بوشهر به بخش خصوصی واگذار می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: جمع‌آوری و امحاء پسماندهای عفونی بیمارستان‌های استان بوشهر از اواخر خرداد به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، علیرضا رئیسی صبح امروز در نشست با مسئولان بیمارستان‌های استان بوشهر، با بیان اینکه دفع صحیح پسماندهای عفونی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سلامتی جامعه را ارتقا می‌دهد، اظهار داشت: برای این مهم طرح جمع‌آوری پسماندهای عفونی به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طرح واگذاری دفع پسماندهای بیمارستان‌های بوشهر به بخش خصوصی اواخر این ماه انجام می‌شود بیان کرد: جمع آوری و امحاء پسماندهای عفونی بیمارستانهای استان بوشهر از اواخر خرداد به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه تعمیر و نگهداری دستگاه‌های امحاء به بخش خصوصی واگذار می‌شود، تصریح کرد: یکی از شرکت‌های خصوصی در استان بوشهر با انعقاد قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی قصد دارد از اواخر خرداد جمع آوری و امحاء پسماندهای عفونی بیمارستانها را برعهده بگیرد و علاوه بر آن تعمیر و نگهداری دستگاه‌های امحاء را نیز انجام دهد.

رئیسی افزود: با این کار دستگاه‌های امحاء زباله بیمارستان‌ها به بخش خصوصی واگذار نمی‌شود بلکه فقط خدمات واگذار می‌شود؛ هم‌اکنون نیز خدمات دو بیمارستان به این شرکت واگذار شده و قرار است برای هر بیمارستان جداگانه قراردادی منعقد شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هزینه این خدمات را ماهانه بین 50 تا 100 میلیون ریال عنوان کرد./ تسنیم

ارسال نظر