کد خبر : 12666

سند توسعه ملی محیط زیست استان بوشهر تدوین می‌شود‌

 سند توسعه ملی محیط زیست استان بوشهر تدوین می‌شود‌

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: سند توسعه ملی محیط زیست بوشهر در راستای بررسی مزیت‌ها و فرصت‌ها، چالش‌ها و آسیب‌های محیط زیست تدوین می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، حسین دلشب صبح امروز در نشست شورای اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهربا بیان اینکه برای تعیین و تثبیت مرز مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست اقدامات موثری انجام شده است، اظهار داشت: این مهم برای کاهش تعارضات با جوامع محلی و دستگاه‌های مختلف اجرا شده است.

وی از اجرای بنچ‌مارک گذاری پارک ملی دریایی نای بند و منطقه حفاظت شده مند در استان بوشهر خبرداد و گفت: با توجه به قرار داشتن پارک ملی دریایی نایبند در منطقه گازی پارس جنوبی علامت گذاری مرز منطقه‌ای بنچ مارک ‌اجرا شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه منطقه حفاظت شده مند در اطراف طرح‌های پارس شمالی قرار دارد خاطرنشان کرد: با توجه به   وجود اراضی کشاورزی در اطراف و درون منطقه پارس شمالی طرح بنچ مارک گذاری مرز منطقه و تعدادی از اراضی مستثنیات اجرا شده است.

دلشب از اجرای طرح بنچ مارک گذاری درمنطقه حفاظت شده حله خبرداد و گفت: این مهم اکنون در دستور کار قرار گرفته که با تامین اعتبار مورد نیازعملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی آموزش قوانین و مقررات زیست محیطی را یکی از رسالت‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر برشمرد و بیان کرد: این آموزش‌ها مختص خانواده‌های ساکن در اطرف مناطق حفاظت شده است قلمداد می‌شود که ضمن اینکه سبب افزایش حافظان محیط زیست می‌شود از بروز پدیده زمین‌خواری جلوگیری می‌کند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از تدوین سند توسعه ملی محیط زیست استان بوشهر خبر داد و افزود: در راستای بررسی مزیت‌ها و فرصت‌ها، چالش‌ها و آسیب‌های محیط زیست سند توسعه ملی محیط زیست استان بوشهر تدوین می‌شود.

دلشب از آغاز فعالیت پاسگاه های محیط‌بانی در شهرهای جنوبی استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: پاسگاه‌های محیط بانی پارک ملی دریایی دیر نخیلو و منطقه شکار ممنوع کوه مند راه‌اندازی می‌شود که در این راستا اداره حفاظت محیط زیست عسلویه و جم  افتتاح می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر