کد خبر : 12727

گردشگری دریایی در بوشهر توسعه می‌یابد

 گردشگری دریایی در بوشهر توسعه می‌یابد

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه یکی از محورهای توسعه استان بوشهر گردشگری دریایی این حوزه با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد توسعه می‌یابد.

به گزارش " بوشهر24 "، ناصر امیرزاده بعدازظهر امروز در نشست با مسئولان سازمان‌های مردم نهاد استان بوشهر با بیان اینکه این سازمان‌ها نقش مهم و تاثیر گذاری در روند فعالیت‌های جامعه دارند اظهار داشت: با توجه به اینکه رویکرد فعالیت‌ها در حوزه‌های گوناگون به سمت و سوی مردمی است سمن‌ها در این بخش فعال‌تر می‌شوند.

وی ظرفیت‌های مهم گردشگری استان بوشهر برشمرد و گفت: این استان دارای ظرفیت‌های گوناگونی است که یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های آن ظرفیت گردشگری است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای بیش از 937 کیلومتر مرزدریایی با خلیج فارس است افزود: این مهم ظرفیت بسیار مهمی برای توسعه طرح‌های گردشگری در استان فراهم کرده است.

امیرزاده با بیان اینکه دهکده‌های گردشگری در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود خاطرنشان کرد: علاوه برمرکز استان در شهرهای مختلف این استان ازجمله گناوه، دیلم، دلوار و دیگر شهرها طرح‌های گردشگری اجرایی می‌شود.

وی با تاکید بر توسعه سازمان‌های مردم نهاد در اجرای طرح‌‌های گردشگری بیان کرد: سازمانهای مردم نهاد با رویکردهای این اداره کل می‌توانند به عنوان بازوهای اجرایی اهداف اداره کارهای فوق برنامه اداری را به انجام برسانند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر به گردشگری دریایی  اشاره کرد و گفت: ما در ابتدای رونق دادن به گردشگری دریایی هستیم بنابراین نیاز هست که این نوع گردشگری برای بخش خصوصی و حتی سازمانهای مردم نهاد تعریف جدید و سازماندهی شود.

امیرزاده با بیان اینکه آئین نامه‌های اداره کل میراث فرهنگی به سازمان‌های مردم نهاد معرفی شده افزود: با معرفی این آیین‌نامه سبب شده فعالیت‌های مهمی توسط سازمان‌های مردم نهاد در زمینه گردشگری در استان ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه‌ها نقش مهمی در معرفی قابلیت‌های فرهنگی دارند گفت: نمایشگاه‌ها یکی از راه‌های ارتباطی با مردم سایر استانها و حتی کشورها هستند که تاکنون سازمانهای مردم نهاد در این حوزه نقش مهمی ایفا کرده‌اند بگونه‌ای که در نمایشگاه‌ها به خوبی قابلیت‌های فرهنگی استان را معرفی کرده‌اند./ تسنیم

ارسال نظر