کد خبر : 12728

معرفی استاندارد بوشهر به عنوان مرکز آزمایشگاه‌های جنوب کشور

 معرفی استاندارد بوشهر به عنوان مرکز آزمایشگاه‌های جنوب کشور

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: ۴۷ آزمایشگاه همکار استاندارد با اجرای ۱۳۵ نوع آزمون در استان بوشهر فعال است که این استان را به عنوان مرکز آزمایشگاههای قطب جنوب کشور معرفی کرده است.

به گزارش " بوشهر24 "، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان  اینکه ترویج فرهنگ استاندارد در جامعه از برنامه‌های مهم این اداره کل است اظهار داشت: دراین راستا سال قبل مهدیاران این استان تحت آموزش قرار گرفتند تا فرهنگ استاندارد را به کودکان و خانواده‌ها منتقل کنند.

وی با اشاره به اینکه شش هزار و 501 مهدیار در استان بوشهر تحت آموزش برنامه‌های استاندارد قرار گرفتند گفت: با اجرای این طرح آموزشی اکنون کودکان در خرید مواد غذایی مورد نیاز خود به استاندارد بودن آن توجه می‌کنند که نقش مهمی در افزایش سلامتی آنان دارد.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از تدوین استاندارد ملی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد:  سال گذشته 81  استاندارد ملی در استان بوشهر تدوین شد که جایگاه این استان در حوزه تدوین استاندارد ملی افزایش داده است.

بهره‌مند با بیان اینکه امسال 100 استاندارد ملی تدوین می‌شود گفت: اداره کل استاندارد استان بوشهر در دو سال گذشته 183 استاندارد ملی تدوین کرده و این در حالی است که قبل از تدوین این استاندارد در مجموع 156 استاندارد ملی در استان بوشهر تدوین شده است.

وی، از اجباری شدن استاندارد خرما خبر داد و بیان کرد: با تدوین استانداردهای لازم از تولید تا بسته بندی خرما مشمول استاندارد اجباری می‌شوند که نقش مهم و موثری در افزایش صادرات و فروش آن در بازارهای داخلی دارد.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از انعقاد تفاهم‌نامه با مراکز آموزش عالی استان خبرداد و خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح‌های علمی با توجه به توانمندی فنی مهندسی دانشگاههای استان بوشهر و وجود آزمایشگاه‌های مجهز برای عارضه یابی در حوزه استاندارد کالاها و تجهیزات تفاهم‌نامه با مراکز آموزش عالی استان منعقد شده است.

بهره‌مند با بیان اینکه هم اینک 47 آزمایشگاه استاندارد در استان بوشهر فعالیت می‌کنند تصریح کرد: 47 آزمایشگاه همکاراستاندارد با اجرای 135 نوع آزمون در استان بوشهر فعال است که این استان را به عنوان قطب آزمایشگاه استاندارد جنوب کشور معرفی کرده است.

وی افزود: 18 آزمایشگاه استاندارد بوشهر دارای گواهینامه بین‌المللی هستند که خدمات ظانها در سطح جهان قابل عرضه است./ تسنیم

ارسال نظر