کد خبر : 12890

تلفات تصادفات جاده‌ای در استان بوشهر ۳۵ درصد کاهش یافت

 تلفات تصادفات جاده‌ای در استان بوشهر ۳۵ درصد کاهش یافت

رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: با اجرای طرح‌های ترافیکی و مجهز شدن جاده‌های استان بوشهر به سامانه دوربین هوشمند کنترل رفت وآمد خودروها تلفات جاده‌ای براثر تصادفات ۳۵ درصد کاهش یافت.

به گزارش " بوشهر24 "، سرهنگ جابر پاپری با بیان اینکه رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی سبب کاهش تصادفات می‌شود اظهار داشت: سرعت و سبقت غیرمجازیکی از مهم‌ترین عوامل تصادفات منجر به فوت است که با تجهیز جاده‌های استان بوشهر به دوربین کنترل هوشمند این مهم کاهش یافته است.

وی عدم توجه به جلو را از دیگر تخلفات منجر به تصادف در جاده‌های استان بوشهر اعلام کرد و افزود: ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه دیگر تخلف شاخص در تصادفات جاده‌ای سطح استان محسوب می‌شود که منجر به تلفات می‌شود.

رئیس پلیس‌راه استان بوشهر با بیان اینکه جاده ساحلی بوشهربه گناوه به‌زودی به سامانه دوربین هوشمند کنترل خودرو مجهز می‌شود تصریح کرد: برای نصب دوربین‌های هوشمند کنترل سرعت در محور ساحلی بوشهر به گناوه پایه‌های آن نصب شده و تا یک‌ماه آینده دوربین‌های آن که خریداری شده است نصب می‌شود.

پاپری با بیان اینکه این محور از جاده‌های پرمخاطره در استان بوشهر است بیان کرد: محور ساحلی بوشهر به گناوه دو طرفه است که برخی مواقع رانندگان با سرعت و سبقت غیرمجاز منجر به حوادث ناگواری می‌شوند که نصب و راه اندازی دوربین‌های کنترل سرعت حجم این تصادفات را کاهش می‌دهد.

وی افزود: در محور یاد شده شش دوربین نصب می‌شود که نقش مهم و تاثیرگذاری در کاهش تصادفات دارد.

رئیس پلیس راه استان بوشهر با اشاره به اینکه محور بوشهر به برازجان به دوربین کنترل سرعت مجهز است گفت: دراین محور شش دوربین نصب شده که به‌زودی یک دوربین هوشمند کنترل سرعت در محور دالکی به برازجان نصب می‌شود که در کاهش تخلفات این محور نقش مهمی دارد.

پاپری بیان کرد: با نصب دوربین کنترل سرعت در محور برازجان به دالکی تعداد دوربین‌های محوربوشهر به دالکی به هفت دوربین افزایش می‌یابد که نقش مهمی در افزایش ایمنی آمد و شد خودروها دارد.

وی با اشاره به اینکه تلفات جاده‌ای در استان بوشهر  35 درصدکاهش یافته است افزود: تعداد تلفات جاده‌ای در استان بوشهر در خرداد ماه نسبت به ماه قبل آن 4 نفر کاهش یافته که نشان از افزایش ایمنی تردد در جاده‌های استان بوشهر است./ تسنیم

ارسال نظر