کد خبر : 1290

در خطبه های نمازجمعه سراسر استان مطرح شد:

برخورد قاطع با قانون شکنان در ماه مبارک رمضان / درخواست برای مجازات عاملین قتل دو جوان

برخورد قاطع با قانون شکنان در ماه مبارک رمضان / درخواست برای مجازات عاملین قتل دو جوان

بوشهر24: لزوم به‌کارگیری نیروهای بومی در تامین نیروی انسانی بیمارستان عسلویه / امنیت تنگستان نباید تحت‌الشعاع قرار گیرد/ داعش انشعابی از شجره خبیثه استکبار است

بوشهر24: آیین پر صلابت و دشمن شکن این هفته نماز جمعه در سراسر استان با حضور مردم ولایتمدار برگزار شد . ائمه جمعه استان مشترکا در خطبه های نمازجمعه مطالب مبسوطی در خصوص فضایل ماه مبارک رمضان و لزوم تزکیه نفس و پرهیز از گناه در این ماه، محکوم کردن جنایات گروهک تروریستی داعش، سالروز سوءقصد به مقام معظم رهبری توسط منافقین کوردل و سالروز شهادت شهید بهشتی و یارانش و هفته قوه قضائیه ایراد نمودند.

به گزارش "بوشهر24"، برخی از عناوین برجسته مطرح شده در خطبه های نمازجمعه این هفته استان به شرح زیر می باشد:

حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی امام جمعه موقت بوشهر:
 مسلمانان اجازه دخالت آمریکا در اوضاع داخلی عراق را نمی‌دهند

ایشان  با بیان اینکه دولت و ملت عراق توانایی مقابله با گروه تروریستی داعش دارند گفت: دخالت آمریکا در اوضاع داخلی عراق اوضاع این کشور را آشفته‌تر می‌کند از این نظرمسلمانان اجازه دخالت آمریکا در اوضاع داخلی عراق نمی‌دهند.
تنها عبادتی که امکان ریا درآن کمتر است روزه است البته روزه تنها به معنای امساک کردن از خوردن و آشامیدن نیست بلکه از بسیاری موارد باید امساک کرد و خود را از گناه دور ساخت.
درششم تیرماه سال 1360  گروه  کور دل و از خدا بی خبر منافقین قصد شهادت رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسجد ابوذر تهران را داشتند که خداوند به لحاظ جایگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی که امور مسلمین بدست این عالم ربانی است ایشان را در مقابل این حادثه حفظ کرد.
اقامه قسط و عدل تنها به دست قوه قضاییه نیست بلکه باید سه قوا با مشارکت مردم این مهم که یکی از آرزوهای مردم و مسئولان است اجرایی کنند.
وجود سه هزار شهید مبارزه با مواد مخدر موید این ادعاست که جمهوری اسلامی ایران در این راه پیشگام است و اجازه از سوداگران مرگ برای آلوده کردن جامعه گرفته است.
امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به اینکه گروه تروریستی و تکفیری داعش بدست آمریکا و اسرائیل غاصب شکل گرفته است گفت: این گروه تروریستی مسلمان نیستند بلکه عده‌ای با فراگیری آموزش‌های جنایتی اقدام به نسل کشی می‌کنند.
هاشمی با بیان اینکه دولت و ملت عراق توانایی مقابله با گروه تروریستی داعش دارند گفت: دخالت آمریکا در اوضاع داخلی عراق اوضاع این کشور را آشفته‌تر می‌کند از این نظرمسلمانان اجازه دخالت آمریکا در اوضاع داخلی عراق نمی‌دهند.

 

حجت‌الاسلام حسن مصلح امام جمعه برازجان:
دولت و مرجعیت دینی عراق قادر به حل مشکلات این کشور هستند

امام جمعه برازجان گفت: دولت و مرجعیت دینی عراق قادر به حل مشکلاتی که دشمنان اسلام برای مردم عراق ایجاد کرده‌اند هستند و نیازی به دخالت آمریکا نیست.
توجه به نیازمندان و مستمندان باید در دستور کار مسلمانان قرار بگیرد چراکه خداوند تبارک و تعالی توجه ویژه‌ای به این مهم و اکرام ایتام دارد.
امام جمعه برازجان توجه نیازمندان در بند را از دیگر ویژگی‌های ماه مبارک رمضان دانست و گفت: مشارکت مردم در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در قالب جشن گلریزان  می‌تواند زمینه رضایت خداوند به انسانها را فراهم کند از این نظر از مردم متذدین دشتستان تقاضا می‌شود در این مراسم مشارکت فعال داشته باشند.
مصلح به سالروز سو قصد به  جان رهبر معظم انقلاب در تیرماه سال 1360 اشاره کردو افزود: دشمنان برای ضربه زدن به نظام اسلامی نسبت به ترور شخصیت‌های برجسته اقدام کردند که با لطف خداوند ایشان زنده ماندند و این گنجینه گرانمایه و عزیز امروز سکاندار نظام اسلامی است.
وی به جنایات داعش اشاره و با بیان اینکه این گروه تروریستی ضد اسلام و غیرمسلمان هستند تصریح کرد: داعش با حمایت استکبارجهانی و کشورهای غربی جنایات زیادی در عراق مرتکب شده‌اند.
امام جمعه برازجان تاکید کرد: دولت و مرجعیت دینی عراق قادر به حل مشکلاتی که دشمنان اسلام برای مردم عراق ایجاد کرده‌اند هستند و نیازی به دخالت آمریکا نیست.

 

حجت الاسلام محمد گله‌گیری امام جمعه موقت دیلم:
جنایات تکفیری‌ها توسط ملت عراق پاسخ داده می‌شود

امام جمعه موقت دیلم گفت: ملت مسلمان عراق به همراه مرجعیت دینی می‌توانند جواب تکفیری‌ها را بدهند و دخالت آمریکا در امور داخلی عراق بی جا وبی اساس است.
ماه مبارک رمضان توجه خدا به بندگان بیشتر است که می‌طلبد مومنین خودشان را برای این ماه پر برکت برای استفاده از فیوضات آن آماده کنند.
امام جمعه موقت دیلم با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع دستگاه عالی قضا گفت:  نظارت بر عملکردها اعم از عملکرد قضات و عملکرد مدیران، لزوم عدم تأخیر در اجراى احکام ‏ و پیشگیرى از جرم را از اولویتهای اصلی کنونی دستگاه قضا است که رهبر فرزانه انقلاب روی آن تاکید داشتند.
ملت مسلمان عراق به همراه مرجعیت دینی می توانند مشکل خود را در مقابل تکفیری‌ها حل کنند و دخالت آمریکا در امور داخلی عراق بی جا وبی اساس است، فتوای آیت‌الله سیستانی لزوم اتحاد کشورهای اسلامی برای مقابله با دشمنان اسلام دو چندان کرده است و مسلمانان اجاز دخالت کشورهای دیگر به امورات مسلمین ندهند.
در ششم تیرماه 1360، حضرت آیت‏الله امام خامنه‏اى نماینده امام(ره) در شوراى عالى دفاع و امام‏جمعه تهران در مسجد ابوذر تهران پس از نمازظهر، جهت پاسخ به پرسشهاى مردم پشت تریبون قرار گرفتند و هنگامى‏که صمیمانه در حال جواب‏گویى به سؤالات مردم بودند، ناگهان ضبط صوت منفجر شد، انفجارسبب  شد سمت راست بدن ایشان مورد اصابت ترکش‌ها قرار گیرد که خداوند ایشان را برای مسلمانان نگه داشت.

 

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح امام جمعه خورموج:
مسلمانان در عراق با اتحاد راه‌های نفوذ استکبار را مسدود کنند

امام جمعه خورموج گفت: با توجه به نقش تاثیر گذار اتحاد و وحدت مسلمانان در خنثی شدن ترفندهای دشمنان، مسلمانان در عراق با اتحاد راه‌های نفوذ استکبار را مسدود کنند.
بهره جستن از ماه پربرکت رمضان زمینه سعادت بشر در دنیا و درآخرت فراهم می‌شود و خداوند تبارک وتعالی این ماه را برای میهمانی عزیزترین افراد که راه سعادت در پیش دارند قرار داده است.

بیشترمردم شهرستان دشتی با قرآن کریم مانوس هستند و خود را خادم واقعی قرآن و ائمه اطهار(ع) می‌دانند.مردم متدین شهرستان دشتی  از امروزبه پیشبازماه مبارک رمضان رفتند بگونه‌ای مردم این شهرستان سه روز آخر ماه شعبان را برای پیشوازی از رمضان، ماه میهمانی خدا روزه می‌گیرند.
در انفجار بمبی که توسط منافقین و باهمراهی رئیس جمهور بی‌کفایت ایران بنی صدر صورت گرفت رهبر معظم انقلاب اسلامی به طور معجزه‌آسایی جان سالم به در برد و این از الطاف الهی بود تا مقام معظم رهبری که گنجینه‌ای گرانمایه برای رهبری امت اسلام بعد از حضرت امام خمینی(ره) حفظ شود.
امام جمعه خورموج حادثه هفتم تیر را مورد اشاره قرار داد و گفت: دراین حادثه باز منافقین کوردل و از خدا بی خبر  با بمب‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی72 تن از بهترین‌های انقلاب به شهادت رساندند که شهید مظلوم دکتر بهشتی ازآن جمله است.

مصلح با بیان اینکه تمام ترورهایی که در کشور انجام می‌شد زیر نظراستکبار جهانی و آمریکا طراحی و اجرا می‌شد گفت: تمام ترورهایی که در ایران اسلامی صورت گرفته با هماهنگی استکبار جهانی صورت گرفته است که اسناد برخی ازآنها وجود دارد.
وی با بیان اینکه اختلاف مسلمانان از اهداف استکبار جهانی است گفت: استکبار جهانی با هداف اختلاف بین مسلمانان گروهک داعش را راه‌اندازی کردند که لازم است اتحاد مسلمانان برای خنثی شدن این ترفند بیشتر شود.

 

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی امام جمعه گناوه خواستار شد
برخورد قاطع با قانون شکنان در ماه مبارک رمضان

امام جمعه گناوه گفت: ماه مبارک رمضان از ماه‌های پربرکت الهی است که لازم است قوانین این ماه رعایت شود وگرنه با قانون شکنان برخورد قاطع می‌شود.
وی با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان خواستار برخورد با حرمت شکنان شئونات این ماه و روزه خواری در انظار عمومی شد.
وی با اشاره به سالروز ترور مقام معظم رهبری در ششم تیر ماه سال 1360 در مسجد ابوذر تهران گفت: مقام معظم رهبری در  حال سخنرانی بود که در ضبط صوت مواد منفجره کار گذاشتند و ایشان به شدت مصدوم شد اما خداوند این ذخیره را برای ما حفظ کرد و امروز رهبری آگاه، مدیر و دانا داریم.
امام جمعه گناوه  با اشاره به این که استکبار درطول تاریخ جنایت‌های زیادی علیه بشریت انجام داده افزود: پس از حمله ددمنشانه ناوچه آمریکایی به هواپیمای غیر نظامی ایرباس جمهوری اسلامی در 12 تیر 1368، سران کاخ سفید به عامل شلیک کننده به هواپیمای غیر نظامی جمهوری اسلامی ایران مدال افتخار دادند که این اقدام، دشمنی دیرینه آنها را با مردم بی دفاع ایران به اثبات می‌رساند.


حجت الاسلام محمود محمودی امام جمعه کنگان:
خنثی سازی توطئه تفرقه میان شیعه و سنی نیازمندهشیاری امت اسلام است

امام جمعه کنگان گفت: دشمن می خواهد با ایجاد جنگ بین شیعه و سنی میان امت اسلام تفرقه ایجاد کند که خنثی کردن این توطئه نیازمند هشیاری امت اسلام است، طرح دولت ملی درعراق توسط آمریکا تلاش برای تجزیه عراق و گسستن عراق یکپارچه است، این گروه تروریستی بویی از اسلام و مسلمانی نبردند و تلاش مذبوحانه برای نسبت دادن آنها به اسلام یک خیانت و توطئه شوم برای خشن جلوه دادن این دین رحمانی است.

محمودی دربخش دیگری از خطبه ها به حادثه شش تیر سال 60 و ترور مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: خداوند با الطاف خود این وجود مبارک را از گزند حوادث حفظ کرد تا با مدیریت و رهبری او نظام اسلامی رو به جلو حرکت کند.

محمودی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر بویژه شهید آیت الله دکتر بهشتی و شهدان حیدری و شهریاری نمایندگان مردم استان بوشهر که در این حادثه به شهادت رسیدند گفت: هفتم تیر نماد شکست خط نفاق و شکست ناپذیر بودن نظام دینی بود و این حادثه اثبات کرد، انقلاب اسلامی متکی به شخص نیست.

وی با تقدیر از تلاش دستگاه قضایی کشور اظهار کرد: از افتخارات دستگاه قضایی ما این است که مجتهدی جامع الشرایط در راس آن قرار دارد.

امام جمعه کنگان با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با رییس و مجموعه دستگاه قضایی کشور افزود: امیدواریم با اجرایی شدن دستورات رهبر فرزانه انقلاب دستگاه قضایی با صلابت تر وظایف محوله را انجام دهد.

حجت‌الاسلام محمد محمدی امام جمعه کاکی:
داعش انشعابی از شجره خبیثه استکبار است

امام جمعه کاکی گفت: دخالت آمریکا در موضوع عراق، بی‌جا و بی‌اساس است چراکه داعش از شجره خبیثه استکبار جهانی منشعب است.
محمدی با اشاره به شش اولویت اصلى کنونى قوه قضائیه‏ گفت: ساز و کار ویژه و روشن براى اجراى سیاست‌ها باید براى نظارت و اجراى سیاست‏‌هاى مربوط به قوه قضائیه و تبدیل این سیاست‏‌ها به برنامه و عملیاتى‏ شدن همه آن‏ها باشد، نظارت بر عملکردها اعم از عملکرد قضات و عملکرد مدیران، لزوم عدم تأخیر در اجراى احکام، کادرسازى و جانشین‏‌پرورى، پیشگیرى از جرم و افزایش همکارى‏‌هاى سه قوه است.
وی با اشاره به حادثه اخیر در کشور مسلمان عراق تاکید کرد: مرجعیت دینی و مردم مسلمان عراق می‌توانند مشکل خود را حل کنند و دخالت آمریکا بی‌جا و بی‌اساس است چراکه داعش از شجره خبیثه استکبار جهانی منشعب است.
امام جمعه کاکی با اشاره به سالروز حادثه سوء قصد به جان حضرت امام خامنه‌‏اى بیان داشت: پس از پیروزى انقلاب اسلامى، توطئه‏‌هاى استکبار جهانى علیه نظام نوپاى اسلامى فزونى گرفت و یکى از این توطئه‌ها، تجهیز و تقویت گروهک‏‌ها و جریان‏‌هاى ضدانقلاب بود.

حجت‌الاسلام عیسی راستگو امام جمعه اهرم:
امنیت تنگستان نباید تحت‌الشعاع قرار گیرد

در آستانه ماه مبارک رمضان، ماه رحمت، ماه تزکیه نفس قرار داریم و امیدواریم شاهد حضور همه اقشار مختلف مردم در مجلس روحانی و معنوی ماه رمضان باشیم، باید در این ماه با امر به معروف و نهی از منکر کردن جلوی بعضی بی‌احترامی‌ها را گرفت، چراکه در این ماه روزه برای خداست و این ماه رب‌العالمین است. نباید افرادی با روزه‌خواری در کوچه و بازار قداست این ماه را بشکنند و اگر هم کسی تظاهر به روز‌خواری کند، دستگاه انتظامی باید با وی برخورد قاطع داشته باشد.
امام جمعه اهرم به کشته شدن دو جوان در شهر اهرم به دست افراد ناشناس اشاره و خاطرنشان کرد: شهرستان تنگستان از امنیت بالایی در سطح استان بوشهر برخوردار است؛ گرچه این واقعه تلخ است که دو نفر از جوانان شهر اهرم به دست افراد ناشناس کشته شدند، اما نباید امنیتی که شهرستان دارد، تحت‌الشعاع این دو قتل قرار گیرد. دستگاه انتظامی و امنیتی شهرستان پیگیر موضوع هستند و سریعاً این دو مجرم را شناسایی و به سزای اعمال زشتشان خواهند رساند.
6 تیرماه سال 60 کوردلان گروه تروریستی فرقان با بمب‌گذاری در یک رادیو مبادرت به ترور رهبر معظم انقلاب کردند که مشیت و حکمت الهی در این بود تا این ترور ناکام بماند و تا رهبر معظم انقلاب این انقلاب را 25 سال پس از رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی به دست مسیحایی خود که فرزند خلف امام خمینی (ره) است، مقتدرانه و استوار به پیش ببرد.
در 7 تیرماه سال 60 چهره نفاق گروه فرقان با شهادت شهیده مظلوم دکتر بهشتی و 72 تن از یاران باوفایش بیشتر شناخته شد، چراکه شهید بهشتی یک الگوی کامل رفتاری در تمام زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بود.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد امام جمعه عسلویه خواستار شد:
لزوم به‌کارگیری نیروهای بومی در تامین نیروی انسانی بیمارستان عسلویه

امام جمعه عسلویه گفت: به‌کارگیری نیروهای بومی در تامین نیروی انسانی بیمارستان عسلویه ضروری است.
وی به حدیثی از حضرت محمد(ص) اشاره کرد و افزود: آن حضرت می‌فرمایند که خداوند پنج ویژگی خاص را به امت من عطا کرده است که نظر کردن خداوند به سوی بنده در شب اول ماه رمضان یکی از آنها است که به هیچ بنده دیگری نداده است، بوی بد دهان آنهایی که برای خدا شب زنده‌داری می‌کنند از مشک خوشتر می‌شود، به فرموده پیامبر اکرم، ملائکه برای امت پیامبر در شب و روز ماه رمضان استغفار می‌کنند، خداوند بهشت خویش را برای مومنان روزه دار آراسته می‌کند و شب آخر ماه رمضان همه بندگان را می آمرزد واین پاداش روزه داری آنان است.
حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد در ادامه به برخی از بیانیات مقام معظم رهبری در دیدار با مسولان قوه قضاییه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: باید بر عملکرد قضات نظارت کرد و این نظارت‌ها باید به گونه‌ای جدی و گسترده باشد.
وی به معرفی دادستان دادگستری شهرستان عسلویه اشاره کرد و بیان داشت: مقام معظم رهبری نیز همواره بر لزوم نظارت بر دستگاه قضا تاکید دارند و همه باید این موضوع را مد نظر قرار دهیم، در این هفته شاهد معرفی دادستان در شهرستان عسلویه بودیم که ضمن تبریک به ایشان با حضور ایشان شاهد کاهش جرایم باشیم، از زحمات آقای شکرالهی ریاست دادگستری و همکارانشان که در تامین امنیت و عدالت در منطقه تلاش می‌کنند تشکر دارم و امنیت خوب شهرستان مرهون تلاش این عزیزان و نیروهای امنیتی است.
12 تیر سالروز حمله ناو آمریکا به هواپیمای مسافربری ما بر فراز خلیج فارس و شهادت ۳۰۰ نفر از هموطنان مان در این واقعه را گرامی میدارم آمریکا این جنایت را انجام داد و با وقاهت تمام به فرمانده آن ناو جایزه هم دادند
خواستار برخورد مسئولان قضایی و انتظامی با روزه خواران در ملا عام در ماه رمضان هستم در این زمینه تدبیر کنند.
شنیده‌ها حاکی در روزهای آینده بیمارستان عسلویه افتتاح خواهد شد به جد تاکید دارم و تذکر می‌دهم در به‌کارگیری نیروهای بومی دراین بیمارستان نهایت دقت انجام شود تا حق و حقوق افراد بومی تضییع نشود و در مشاغلی که افراد بومی با تخصص و تحصیلات مرتبط هستند از آنان استفاده شود.

ارسال نظر