کد خبر : 12918

۳۰۰ میلیون قطعه بچه میگو در بوشهر تولید شد

 ۳۰۰ میلیون قطعه بچه میگو در بوشهر تولید شد

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: برای تامین بچه میگوهای اراضی پرورشی تکثیرکنندگان میگو در استان تاکنون ۳۰۰ میلیون قطعه بچه میگو تولید و در اختیار پرورش دهندگان قرار داده‌اند.

به گزارش " بوشهر24 "، حسین بهمنیاری با بیان اینکه 10 مرکز تکثیر میگو در استان بوشهر فعال است اظهار داشت: این استان دارای ظرفیت‌های مهمی در تکثیر و پرورش آبزیان به ویژه میگو است که 10 مرکز در تولید بچه میگو فعالیت می‌کند.

وی، با اشاره به اینکه ذخیره سازی میگو در اراضی پرورشی استان بوشهر آغاز شده تصریح کرد: 5 هزار هکتار اراضی ساحلی استان بوشهربرای پرورش میگو تجهیز شده است که اکنون عملیات ذخیره سازی در استخرهای پرورشی آغاز شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه امسال 1.5 میلیارد قطعه بچه میگو در اراضی پرورشی استان بوشهر ذخیره سازی می‌شود گفت: اکنون عملیات تولید بچه میگو در مراکز تکثیر این استان آغاز شده که تاکنون 300 میلیون قطعه بچه میگو تولید شده است.

بهمنیاری با بیان اینکه تاکنون 215 قطعه بچه میگو برای ذخیره سازی در اختیار پرورش دهندگان قرار گرفته است گفت: از 300 میلیون قطعه بچه میگوی تولید شده 85 میلیون قطعه آن به استان‌های دیگر صادر شده و 215 میلیون قطعه آن در استخرهای پرورشی ذخیره سازی شده است.

وی گفت: امسال 2 میلیارد قطعه بچه میگو در مراکز 10 گانه تکثیر میگوی استان بوشهر تولید می‌شود که 500 میلیون قطعه آن به استان‌های ساحلی دیگر ارسال و مابقی در استخرهای پرورشی استان بوشهر ذخیره سازی می‌شود.

وی، از تولید 18 هزار تن میگو در اراضی پرورشی خبرداد و گفت: با ذخیره سازی 1.5 میلیارد قطعه بچه میگو در اراضی پرورشی پیش بینی می‌شود 18 هزار تن میگو تولید شود./ تسنیم

ارسال نظر