کد خبر : 12941

خانه دیجیتال درشهرستان‌های استان بوشهر راه‌اندازی شد

 خانه دیجیتال درشهرستان‌های استان بوشهر راه‌اندازی شد

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی جوانان در راستای طرح‌های رایانه‌ای ۹ شعبه خانه دیجیتال در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

به گزارش " بوشهر24 "، حمیده ماحوزی  بعدازظهر امروز در نشست  با مسئولان فرهنگی شهرستان دشتی با بیان اینکه این شهرستان دارای زیرساخت‌های مهم فرهنگی دینی است اظهار داشت: شهرستان دشتی با پیشینه مهم دینی دارای زیرساخت‌های مهم فرهنگی است که باید این مهم در قالب کانون های فرهنگی مساجد تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه کانون فرهنگی مساجد در شهرها و روستاهای دشتی فعال است تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی وهنری مساجد نقش مهم و تعیین کننده‌ای در تقویت زیرساخت‌های دینی و مذهبی دانش‌آموزان دارد که دراین راستا این کانون‌ها نیاز به توجه ویژه است.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه350 کانون فرهنگی وهنری مساجد در استان بوشهر فعال است بیان کرد: این کانون‌ها امسال به امکانات و تجهیزات لازم مجهز می‌شود تا بهره‌برداران بتوانند با فناوری‌های روز دنیا آشنا شوند.

ماحوزی با اشاره به اینکه توسعه کانون‌های مساجد از اولویت‌های این اداره کل است خاطرنشان کرد: کانون‌های مساجد بهترین پایگاه وجایگاه برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری است که در شهرها و روستاهای استان بوشهر توسعه می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه مساجد از دیر محل تبادل افکار و اندیشه‌ها و برنامه‌ریزی برای برنامه‌های گوناگون بوده است تصریح کرد: مسجد محل اجتماع وعبادت وبررسی مشکلات گوناگون بوده است و ایجاد کانون‌های فرهنگی هنری در مساجد نقش مهمی در حوزه‌های جوانان و نوجوانان دارد.

 

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه در کانون‌های مساجد برنامه‌های مورد خواست دانش‌آموزان اجرا می‌شود گفت: برگزاری کلاس‌های آموزش  قرآن، ترویح فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی و اجرای برنامه‌های مورد خواست شرکت کنندگان در حوزه فرهنگی وهنری از جمله برنامه‌های کانون مساجد درایام تعطیلات مدارس برای بهره‌وری اوقات فراغت است.

ماحوزی با اشاره به اینکه آشنایی دانش‌آموزان با فناوری‌های روز دنیا در حوزه اینترنت از دیگر برنامه‌های دانست و افزود: برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی جوانان در راستای طرح‌های رایانه‌ای 9 شعبه خانه دیجیتال در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

وی تاکید کرد: شش خانه دیجیتال دیگر امسال در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر