کد خبر : 12944

اراضی فرودگاه قدیم عسلویه تعیین تکلیف شود

 اراضی فرودگاه قدیم عسلویه تعیین تکلیف شود

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: برای اجرای طرح‌های توسعه شهری، شهرداری عسلویه با مشکل زمین مواجه است که تعیین تکلیف اراضی فرودگاه قدیم عسلویه در این راستا کارگشا است.

به گزارش " بوشهر24 "، سیدمحمدحسن باستی بعدازظهر امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با بیان اینکه شهر عسلویه با محدودیت زمین برای طرح‌های عمران شهری روبه‌رو است اظهار داشت: این شهر 376 هکتار مساحت دارد و این در حالی است که مساحت فرودگاه قدیم عسلویه با 320 هکتار بلااستفاده در محدوده شهرهای عسلویه و نخل تقی است.

وی با اشاره به اینکه شهر عسلویه دارای یک ویژگی خاصی است تصریح کرد: حساسیت این شهر به سبب اراضی محدود آن است که باید اراضی بلااستفاده مدیریت ویژه شود.

معاون امورعمرانی استاندار بوشهر با تاکید بر تعیین تکلیف اراضی فرودگاه قدیم عسلویه افزود: با توجه به اینکه  نبود اراضی در محدوده عسلویه شهرداری این شهر در اجرای طرح‌های عمران شهری و تفریحی دچار مشکل کرده اراضی فرودگاه قدیم عسلویه باید تعیین تکلیف شود.

باستی با اشاره به اینکه سند مالکیت 91 هکتار از اراضی فرودگاه قدیم عسلویه در اختیار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده با نیروی هوایی  انتظار می‌رود این اراضی تا یک‌ماه آینده تعیین تکلیف شود و در اختیار شهرداری برای تعیین کاربری قرار بگیرد.

وی با تاکید بر توجه به زیرساخت‌های شهری عسلویه افزود: شهروندان عسلویه ضمن اینکه هم‌جوار پارس جنوبی هستند دچار معضلاتی در حوزه آلایندگی، گرد وغبار، نبود فضای عمومی  وتفریحی هستند که باید برای افزایش رفاه شهروندان در عسلویه تلاش شود./ تسنیم

ارسال نظر