کد خبر : 13205

تولید 11.2 هزار تن گوشت مرغ در دشتستان

تولید 11.2 هزار تن گوشت مرغ در دشتستان

رئیس جهاد کشاورزی دشتستان گفت: دشتستان نقش مهم و تاثیرگذاری در تولیدات محصولات مختلف از جمله مواد پروتئینی دارد به‌گونه‌ای که در این شهرستان سالانه ۱۱ هزار و ۲۰۰ تن گوشت مرغ تولید می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، حمیدرضا جهانبخش بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح مرغ‌داری دشتستان با بیان اینکه این شهرستان ظرفیت‌های مهمی در حوزه کشاورزی دارد اظهار داشت: دشتستان در تولید محصولات زارعی، باغی و صیفی‌جات خارج از فصا دارای جایگاه مهمی است بگونه ای که بخش عمده‌ای از محصولات کشاورزی استان بوشهر در دشتستان تولید می‌شود.

وی با اشاره به افتتاح  واحد مرغداری دشتستان  تصریح کرد: این واحد مرغداری قادر است در هر دوره 30 هزار قطعه مرغ پرورش دهد و سالانه 250 تن گوشت مرغ تولید کند.

رئیس جهاد کشاورزی دشتستان با اشاره به اینکه این واحد مرغ‌داری با مشارکت بانک‌های عامل راه‌اندازی شده است افزود: این واحد مرغداری با سرمایه‌گذاری 8.5 میلیارد ریال راه‌اندازی شده که تسهیلات دریافتی از بانک برای احداث این مرغداری شش میلیارد ریال و آورده متقاضی به میزان دو میلیارد و 500میلیون ریال است.

جهانبخش با بیان اینکه این واحد مرغ‌داری برای هشت نفر اشتغال‌زایی کرده است گفت: در شهرستان دشتستان 95 واحد مرغداری فعال است که در هر دوره دو میلیون و 370 هزار قطعه جوجه پرورش می‌دهد.

وی تولید مرغ گوشتی در شهرستان دشتستان را 11 هزار و 200 تن عنوان کرد.

‌فرماندار دشتستان نیز با بیان اینکه دشتستان دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه کشاورزی و دامداری است خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت‌های بسیار مهم این شهرستان تولید گوشت مرغ است که 44 درصد از تولیدات استان بوشهر را به خود اختصاص داده است.

ارسلان زارع با تاکید بر تقویت زیرساخت‌های واحدهای مرغ‌داری افزود: یکی از دغدغه‌های مرغداری‌های شهرستان دشتستان نبود شبکه گازرسانی است که دراین راستا  برای اجرای طرح گازرسانی به واحدهای مرغداری اقدامات اولیه انجام شده است./ تسنیم

ارسال نظر