کد خبر : 13264

۱۰۰۰ میلیارد ریال در مناطق زلزله‌زده دشتی هزینه شد

۱۰۰۰ میلیارد ریال در مناطق زلزله‌زده دشتی هزینه شد

فرماندار دشتی گفت: تاکنون یک‌هزار میلیارد ریال در مناطق زلزله‌زده بخش شنبه و طسوج هزینه شده است.

به گزارش " بوشهر24 "، غلامرضا مهرجو صبح سه‌شنبه در جمع مسئولان و مردم روستای درویشی اظهار داشت: بعد از زلزله بیستم فروردین ماه سال ۹۲ اقدامات بسیار خوبی در این مناطق صورت گرفت.

وی افزود: در این حادثه دلخراش علاوه بر تخریب ۹۰ درصد زیرساخت‌های بخش شنبه و طسوج باعث شد ۳۷ نفر از عزیزانمان جان خودشان را نیز از دست بدهند.

وی بیان کرد: تاکنون یک‌هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در ۲۱ روستا و شهر شنبه در دو فاز احداث شده که تاکنون هزار و ۴۰۰ واحد آن به بهره‌برداری رسیده است و مابقی نیز در دست اجرا است.

مهرجو از همه کسانی که در ساخت حسینیه سید الشهدای روستای درویشی همکاری داشتند، به‌ویژه موسسه دریا ساحل قرارگاه خاتم‌الانبیاء تقدیر و تشکر کرد و گفت: تاکنون در این مناطق زلزله‌زده ۱۲ مسجد و ۷ حسینیه احداث شده که شش میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

فرماندار دشتی گفت: در حال حاضر ‌یک‌هزار میلیارد ریال در بخش‌های مختلف از جمله زیرساخت‌ها، تسهیلات بلاعوض و بازسازی و غیره برای توسعه مناطق زلزله‌زده این شهرستان هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون تعداد زیادی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده و تعدادی نیز در دست اجرا است که به‌زودی افتتاح خواهد شد./ مهر

ارسال نظر