کد خبر : 13412

آماده‌سازی 2 کشتی جدید برای ساکنان جزیره خارگ

بوشهر24: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از آماده‌سازی 2 کشتی جدید برای حل مشکل تردد ساکنان جزیره خارگ خبر داد.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از فارس ، سید محمدحسن باستی پیش از ظهر دیروز در حاشیه نشست بررسی مشکلات تردد ساکنان جزیره خارگ اظهار داشت: مشکل تردد مردم جزیره خارگ همواره از دغدغه‌های ما بوده که تلاش‌های خوبی هم برای حل این مشکل صورت گرفته است.

وی بیان کرد: مسئولان خارگ هم تاکنون پیگیری‌های زیادی برای حل مشکل تردد ساکنان جزیره خارگ انجام دادند و عمده مشکل مربوط به خرید کشتی است که در سفر سال گذشته هیئت دولت مصوبه‌ای به تصویب رسید.

معاون استاندار بوشهر گفت: با توجه به اینکه بسیاری از کارکنان که در  جزیره خارگ حضور دارند، محل زندگی آنان سایر شهرهای استان بوشهر است، همواره مسئله تردد دغدغه مهم آنان بوده لذا در برخی فصول سال ازجمله زمستان به دلیل کمبود کشتی، بسیاری از مردم خارگ امکان تردد به بوشهر را ندارند.

باستی خاطرنشان کرد: در سفر سال گذشته دولت به بوشهر، 100 میلیارد ریال برای تأمین کشتی ویژه تردد در مسیر بوشهر به خارگ و بالعکس اختصاص یافت که تاکنون 50 میلیارد ریال آن تأمین‌شده است.

وی بابیان اینکه پیگیر تأمین اعتبار از سازمان بنادر و دریانوردی هم برای خرید کشتی هستیم، اضافه کرد: برای حل مشکلات تردد به خارگ اقداماتی در دست انجام است ازجمله اینکه دو کشتی با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال آماده شدن است که بتوان از این امکان استفاده کرد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر یادآور شد: البته پیگیری‌هایی با وزارت نفت و سازمان بنادر و دریانوردی برای تأمین تسهیلات لازم داریم تا در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد.مدیریت خطوط و تعیین مسیر تردد این دو کشتی بر عهده و تشخیص اداره کل بنادر و دریانوردی استان است، و مسیرهای خارگ ـ بوشهر، خارگ ـ گناوه و بوشهر ـ گناوه توسط این کشتی‌ها به‌صورت چرخشی و در دو نوبت صبح و عصر پوشش داده می‌شود.

ارسال نظر