کد خبر : 13415

استان بوشهر در حوزه پزشکان فوق تخصص کمبود دارد

 استان بوشهر در حوزه پزشکان فوق تخصص کمبود دارد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اکنون در استان بوشهر ۷۰۰ پزشک شامل ۴۰۰ پزشک متخصص،۵۰ پزشک فوق تخصص و ۲۵۰ پزشک عمومی فعال است که پزشکان فوق تخصص نیاز استان بوشهر را تامین نمی‌کند.

به گزارش " بوشهر24 "، سید سجاد اقبالی بعدازظهر امروز در نشست با مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان استان بوشهر با بیان اینکه دریافت خدمات درمانی به بهترین شکل و با قیمت مناسب حق مردم است اظهار داشت: برای بهره‌مندی مردم ازخدمات درمانی مناسب و با بهترین قیمت، نظارت بر درمان با جدیت بیشتری ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه خدمات درمانی با کیفیت از برنامه‌های مهم دانشگاه علم پزشکی است تصریح کرد: نظارت بر حوزه‌های درمانی در راستای خدمات با کیفیت از برنامه‌های مهم دانشگاه علوم پزشکی است که دراین راستا صیانت از حقوق مردم توام با صیانت از حقوق پزشکان در برنامه‌های مهم این دانشگاه است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه تخلفات پزشکان ومراکز درمانی در استان بوشهر ناچیز است افزود: از 100 هزار شکایت مردم از مراکز درمانی و پزشکان در سراسر کشور 15 مورد آن مربوط به استان بوشهر است.

اقبالی از راه‌اندازی مطب ایده‌آل در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبرداد و تصریح کرد: برای رسیدن به جایگاه واقعی ارائه خدمات درمانی مطلوب به مردم در آینده نزدیک طرح مطب ایده‌آل در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان بوشهر 15 بیمارستان فعال است بیان کرد: در این استان 700 پزشک در سه بخش عمومی، متخصص و فوق تخصص فعالیت می‌کند که برخی از کمبودها سبب می‌شود برخی از افراد برای درمان به استان‌های دیگر مراجعه کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای 50 پزشک فوق تخصص است گفت: هر چند استان بوشهر دارای 400 پزشک متخصص است ولی پزشکان فوق تخصص نیاز بیماران استان بوشهر را تامین نمی‌کند.

اقبالی با بیان اینکه استان بوشهردر بخش ام،آر،آی از فوق تخصص کافی برخوردار نیست گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این مشکل درآینده نزدیک برطرف می‌شود و این در حالی است که تلاش برای تامین فوق تخصص‌های آزمایشگاهی شده است./ تسنیم

ارسال نظر