کد خبر : 13417

۳۰۰۰ میلیارد تومان برای ساخت راه آهن بوشهر نیاز است

 ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای ساخت راه آهن بوشهر نیاز است

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهرگفت: طرح راه آهن بوشهر به شیراز و اتصال آن به استان‌های مرکزی از برنامه‌های مهم در حوزه راهسازی استان بوشهر است که ۳ هزار میلیارد تومان برای این طرح نیاز است.

به گزارش " بوشهر24 "، فرزاد رستمی صبح امروز در نشست با مسئولان راهسازی استان بوشهر با بیان اینکه طرح‌های راهسازی در استان بوشهر شدت گرفته است اظهار داشت: شش طرح بزرگراهی در استان بوشهر در حال اجرا می‌شود که برای این طرح‌های در سفر سال قبل رئیس جمهور اعتبارات لازم مصوب شد.

وی با بیان اینکه طرح‌های بزرگراهی در محورهای مختلف استان قرار دارد گفت: بزرگراه تنگستان به دشتستان، دشتستان به گناوه، گناوه به دیلم، دالکی به کنار تخته، دیر به بوشهر و عسلویه به محور استان هرمزگان از جمله طرح‌های بزرگراهی استان بوشهر است.

مدیرکل راه و شهرسازی با اشاره به اجرای طرح راه‌آهن بوشهر به شیراز بیان کرد: طرح راه آهن بوشهر به شیراز و اتصال  آن به استان‌های مرکزی از برنامه‌های مهم در حوزه راهسازی استان بوشهر است که 3 هزار میلیارد تومان برای این طرح نیاز است.

رستمی با اشاره به اینکه راه آهن عسلویه، بوشهر به شیراز 630 کیلومتر طول دارد خاطر نشان کرد: این محور دارای 18 قطعه است که به سبب عبور از مناطق کوهستانی دارای پل‌ها و تونل‌های متعددی طراحی شده است.

وی افزود: تا کنون4 قطعه آن در استان بوشهر و فارس اجرایی شده که که به سبب کمبود اعتبارات در حال حاضرتنها یک قطعه استان فارس فعال و مبقی راکد است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر اهمیت و ویژگی‌های طرح راه آهن را برشمرد و بیان کرد: اجرای این طرح و اتصال به راه آهن سراسری زمینه بهره برداری روزافزون از ظرفیت‌های صنایع نفت پتروشیمی منطقه  را افزایش می‌هد و رونق اقتصادی و رونق بنادر این استان افزایش می‌دهد.

رستمی با بیان اینکه در طرح راه آهن بوشهر به فارس کشورهای مورد نظر مشارکت می‌کنند افزود: طبق مصوبه شورای اقتصاد مبلغ 400 میلیون یورو فاینانس نیزپیش بینی شده و زمینه حضور شرکای خارجی در طرح نیز آماده شده است./ تسنیم

ارسال نظر