کد خبر : 13418

۱۰۰ میلیارد ریال برای راه اندازی کشتی مسافری خارگ تخصیص یافت

 ۱۰۰ میلیارد ریال برای راه اندازی کشتی مسافری خارگ تخصیص یافت

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: برای تحقق یکی از مطالبات اهالی جزیره خارگ ۱۰۰ میلیارد ریال برای خرید و راه‌اندازی کشتی مسافری خارگ به بوشهر تخصیص یافت.

به گزارش " بوشهر24 "، سیدمحمدحسن باستی پیش از ظهر امروز در نشست بررسی تردد اهالی جزیره خارگ با بیان اینکه یکی از مطالبات ساکنان این جزیره تسهیل در رفت‌ وآمد است اظهار داشت: همه مسئولان در تلاش هستند آنچه که در این جزیره مغفول مانده با اولویت برای رفاه حال مردم انجام دهند.

وی با بیان اینکه تردد در مسیر خارگ به بوشهر و گناوه یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم خارگ است گفت: برای حل این مشکل مجوز خرید کشتی مسافری صادر شده است.

معاون امور عمرانی استاند ار بوشهر با اشاره به اینکه دولت برای تحقق مطالبات مردم خارگ اعتبارات لازم را مصوب کرده است افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته، هیئت دولت در سفر سال گذشته به بوشهر، پیشنهاد  تامین بودجه و خرید کشتی دراین مسیر را مصوب کرد.

باستی با اشار ه به اینکه 100 میلیارد ریال اعتبار برای این مهم مصوب شده است خاطرنشان کرد: وزارت نفت متعهد شده است که 100 میلیارد ریال یاد شده شده را تخصیص دهد که تاکنون 50 درصد آن پرداخت شده است.

وی از آماده شدن دو شناور مسافری برای جابجایی مسافران از خارگ به بوشهر خبرداد و گفت: دو کشتی مسافری با استانداردهای لازم دریانوردی و با امکانات وتجهیزات لازم از سوی بخش خصوصی تامین می‌شود که با تامین اعتبارات لازم از سوی وزارت نفت به سرمایه گذاران به صورت تسهیلات پرداخت می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهربا اشاره به اینکه با راه‌اندازی این دو کشتی مشکل تردد اهالی جزیره خارگ برطرف می‌شود تصریح کرد: این دو شناور در مسیرخارگ-بوشهر و خارگ - گناوه  تردد می‌کنند و به صورت چرخشی در دو نوبت صبح و عصر در این مسیرها مسافران این منطقه صنعتی و نفتی را جابجا می‌کنند.

باستی تاکید کرد: قدرت موتور کشتی‌های یاد شده مناسب است بگونه‌ای که قادر هستند مسیر دریایی بوشهر تا خارگ را در کوتاه‌ترین زمان طی کند./ تسنیم

ارسال نظر