کد خبر : 13448

تولید ۲ میلیارد قطعه بچه میگو در استان بوشهر

به گزارش " بوشهر24 "، حسین بهمنیاری با بیان اینکه ذخیره سازی میگو در مراکز پرورش میگوی این استان آغاز شده اظهار داشت: امسال اراضی پرورش میگو از 4 هزار و 40 هکتار سال قبل به 5 هزار هکتار افزایش یافته است که تاکنون 30 درصد مزارع پرورش میگو فعالیت ذخیره سازی میگو به اتمام رسانده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون یک‌هزار و 450 هکتار اراضی پرورش میگو اقدام به ذخیره  سازی میگو کرده‌اند گفت: دراین اراضی 450 میلیون قطعه بچه میگو برای پرورش ذخیره شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه در مراکز تکثیر میگوی استان بوشهر تاکنون 550 میلیون قطعه بچه میگو تولید شده گفت: از این میزان 100 میلیون قطعه بچه میگو به استان‌های دیگر اراسال و مابقی در استخرهای پرورش میگو استان بوشهر ذخیره سازی شده است.

بهمنیاری، از تولید 2 میلیارد قطعه بچه میگو دراستان بوشهر خبرداد و بیان کرد: این میزان قطعه بچه میگو تا یک ماه آینده تولید می‌شود که 1.2 میلیارد قطعه بچه میگو آن در استخرهای پرورش میگوی استان بوشهر ذخیره سازی می‌شود و 800 میلیون قطعه بچه میگوی دیگر به استان‌های دیگر برای پرورش صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید کنندگان میگو سال قبل 12 هزار و500 تن میگو تولید کردند تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تولید میگو دراستان بوشهر به 18 هزار تن می‌رسد که 95 درصدآن برای صادرات به کشورهای مختلف است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه ظرفیت تولید آبزیان در استان بوشهر بسیار بالا است گفت: با روندی که در پیش است تولید میگو تا 5 سال آینده دراین استان به 100 هزار تن می‌رسد./ تسنیم

ارسال نظر