کد خبر : 13707

میانگین حضور آمبولانس در حوادث ‌دشتستان زیر 5 دقیقه است

میانگین حضور آمبولانس در حوادث ‌دشتستان زیر 5 دقیقه است

رئیس شبکه بهداشت دشتستان گفت: میانگین حضور آمبولانس در حوادث شهرستان دشتستان زیر 5 دقیقه است.

به گزارش "بوشهر24 "، علیرضا حاجیونی با اشاره به خدمات دولت یازدهم در حوزه سلامت اظهار داشت: دولت یازدهم با اجرای طرح تحول نظام سلامت در واقع گامی عملی در راستای تکریم مردم به ویژه اقشار مستضعف برداشته و به فضل خدا روز به روز شاهد ارائه خدمات بهتر و باکیفیت‌تر هستیم.

وی افزود: کیفیت بخشیدن به خدمات درمانی و بهداشتی و کاهش چشمگیر هزینه‌های درمانی موجبات رضایتمندی مردم در مناطق مختلف شده که امیدوار هستیم این روند تداوم داشته باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطر نشان کرد: افزایش امکانات و تجهیزات بیمارستانی و توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت مورد توجه و تاکید قرار دارد و به فضل خدا به اهداف مورد نظر خواهیم رسید.

حاجیونی با تاکید بر سلامت مادران و نوزادان و با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در این راستا تصریح کرد: بدون تردید سلامت جامعه به ویژه کودکان و مادران باردار همواره از فعالیت‌های عمده و اولویت‌دار نظام سلامت بوده که در این زمینه علاوه بر فعالیت‌های معمول جاری برای سلامت مادران باردار، تسهیلات ویژه‌ای برای انتقال مادران پرخطر به ویژه برای مناطق دورافتاده شهرستان در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: همچنین محلی نیز برای اسکان مادران پرخطر در نظر گرفته شده که با این تمهیدات سال گذشته برای نخستین بار در شهرستان دشتستان مرگ مادر باردار نداشته‌ایم. 

 حاجیونی گفت: در زمینه فوریت‌های پزشکی و امدادرسانی، ضمن تجهیز آمبولانس‌های موجود و افزودن آمبولانس‌های نو به ناوگان اورژانس جاده‌ای، یک مرکز شهری نیز در دست ساخت داریم که با ساخت و تجهیز این مرکز انتظار است که سطح خدمت رسانی از وضعیت کنونی نیز بهتر شود.

رئیس شبکه بهداشت دشتستان با بیان اینکه میانگین حضور آمبولانس در حوادث شهرستان دشتستان زیر 5 دقیقه است اظهار داشت: آمارها نشان دهنده وضعیت مطلوب شهرستان در حوزه امداد و نجات است به نحوی که میانگین حضور آمبولانس در شهرستان زیر 5 دقیقه است که این شاخص در کشور زیر 8 دقیقه ست./ فارس

ارسال نظر