کد خبر : 13708

کشت 10 هزار اصله نخل غیرمجاز در دشتستان

به گزارش "بوشهر24 "، شاپور رجایی اظهار داشت: شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر در راستای تامین آب مردم در تمام عرصه‌ها فعال است و با همه ظرفیت برای رضایتمندی مردم گام برمی‌داریم.

وی افزود: در چند سال اخیر به دلیل خشکسالی‌های پی در پی شاهد کمبود منابع آب زیرزمینی هستیم و امیدوار هستیم با صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف به نتایج مورد نظر برسیم.

مدیر عامل شرکت آب استان بوشهر بر لزوم تغییر شیوه آبیاری و اجرای آبیاری تحت فشار تاکید کرد و یادآور شد: برای اجرای آبیاری تحت فشار به 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و باید برای اخذ این اعتبار از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد.

رجایی از کشت 10 هزار اصله نخل غیرمجاز در یکسال اخیر در دشتستان خبر داد و خاطر نشان کرد: به‌خاطر کمبود منابع آبی در استان و نیاز مبرم به آب، کشت نخیلات جدید ممنوع اعلام شده و متاسفانه با توجه به هشدارهای فراوان از مهرماه سال گذشته تاکنون بیش از 10 هزار اصله نخل جدید کاشته شده است که اگر این روند ادامه یابد مجبوریم از قوه قهریه استفاده کنیم.

 

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر از سرشماری نخیلات آبپخش و سایر مناطق خبر داد و اظهار داشت: طبق سرشماری جدید بیش از 940 هزار اصله نخل در منطقه آبپخش وجود دارد که باید خدمات لازم به این نخیلات ارائه شود.

 

رجایی بیان کرد: اجرای چند پروژه بزرگ و مهم در حوزه آبرسانی و همچنین سدسازی در دستور کار قرار دارد و تکمیل این پروژه‌ها موجبات بهبود وضعیت آب را فراهم می‌کند./ فارس

ارسال نظر