کد خبر : 13716

اعتبارات بازسازی عمارت‌های بافت تاریخی بوشهر اختصاص یابد

بوشهر24: مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه برخی از عمارت‌های بافت تاریخی بوشهر نیاز به مرمت و بازسازی دارد نیاز است اعتبارات این حوزه تخصیص یابد.

 

به گزارش "بوشهر24" به نقل از تسنیم، محمدابراهیم فروزانی ظهر امروز در بازدید از بافت تاریخی فرهنگی بوشهر با بیان اینکه بافت تاریخی بوشهر در بهترین نقطه شهر بوشهر قرار دارد اظهار داشت: بافت تاریخی بوشهر شناسنامه هویتی و تاریخی این کهن بندر است که بازسازی و مرمت آن نیاز به اعتبارات و حمایت مسئولان دارد.

 

وی با بیان اینکه بافت تاریخی بوشهر در 38 هکتار مستقر است تصریح کرد: بافت تاریخی بوشهر از نقاط مهم و گردشگری این منطقه است بگونه‌ای که هر توریست و گردشگر در سفر به بوشهر از این منطقه دیدن می‌کند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان بوشهر با اشاره به اینکه بافت تاریخی بوشهر مربوط به دوره زندیه و دوره قاجار است افزود: بیش از 800 بنا و ساختمان تاریخی است که معماری این بناها در جوار دریا  جلوهای منحصر بفرد فراهم کرده است.

فروزانی با تاکید بر تخصیص اعتبارات برای بازسازی عمارت‌های بافت بوشهر بیان کرد: با توجه به اینکه بناهای متعلق به میراث فرهنگی در بافت تاریخی بوشهر از انگشتان دست هم تجاوز نمی‌کند نیاز به اعتبارات لازم به منظور بازسازی و مرمت این بناها است.

وی با بیان اینکه زمینه لازم برای بازگشت مردم به ساختمان‌های بافت تاریخی بوشهرفراهم شود خاطرنشان کرد: ضرورت نوسازی زیرساخت‌ها برای رغبت و بازگشت مردم و سرمایه‌گذار به بافت تاریخی بوشهرو توجه ویژه دستگاه‌های دولتی و عمومی شهری به آسیب‌های فیزیکی و اجتماعی بافت نیاز به سرمایه گذاری دولتی دارد.

ارسال نظر