کد خبر : 13721

فرمانده نیروی انتظامی خبر داد؛

دستگیری عامل انتشار شایعه تجاوز به عنف در بوشهر

دستگیری عامل انتشار شایعه تجاوز به عنف در بوشهر

بوشهر24: فرمانده انتظامی استان بوشهر از دستگیری عامل انتشار شایعه تجاوز به عنف در بوشهر خبر داد.

بوشهر24: فرمانده انتظامی استان بوشهر از دستگیری عامل انتشار شایعه تجاوز به عنف در بوشهر خبر داد.

به گزارش "بوشهر24"، حیدر عباس‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران از شناسایی و دستگیری عامل انتشار شایعه تجاوز و قتل دختر جوان در عالی شهر بوشهر خبر داد و گفت: با اعتراف صریح فرد دستگیرشده به عمل غیرقانونی خود، وی به مقام قضایی معرفی و قرار مناسب صادرشده است.

 

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: هفته گذشته شایعه تجاوز و قتل دختری در عالی شهر در شبکه‌های اجتماعی منتشر و موجب نگرانی خانواده‌ها شد گرچه این شایعه سریعاً توسط نیروی انتظامی تکذیب شد اما به پلیس فتا ابلاغ شد تا نسبت به شناسایی عوامل اصلی انتشار این خبر کذب اقدام فوری انجام دهند.

وی افزود: بعد از تلاش‌های مستمر و عملیات پیچیده، مدیر یک گروه واتس‌آپی با 50 عضو شناسایی و مشخص شد مدیر این گروه برای نخستین بار اقدام به انتشار این شایعه در گروه خودکرده و اعضا نیز بدون تحقیق و صحت‌وسقم خبر، آن را به سایر گروه‌ها ارسال کردند.

 

به گزارش فارس، فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: عامل اصلی انتشار این شایعه به هویت م ـ ک 25 ساله پس از دستگیری ضمن اعتراف به انتشار این شایعه هدف از این کار را سرگرمی و شوخی عنوان و اعلام کرد از کرده خود پشیمان بوده و نمی‌دانسته این کار موجب نگرانی مردم و خانواده‌ها می‌شود.

عباس‌زاده بابیان اینکه پرونده متهم به مرجع قضایی ارسال و قرار مناسب صادرشده است، اظهار داشت: به شهروندان توصیه می‌شود از عضویت در گروه‌های اجتماعی که هویت اعضای آن مشخص نیست خودداری کرده و از انتشار مطلبی که از صحت آن مطمئن نیستند به‌ویژه در زمینه‌های امنیتی خودداری کرده و صحت اخبار را از سایت‌های خبری معتبر دریافت کنند.

ارسال نظر