کد خبر : 1373

بلاتکلیفی روستاهای هلیله و بندرگاه در بوشهر/ غوغای گرانی در بوشهر

 بلاتکلیفی روستاهای هلیله و بندرگاه در بوشهر/ غوغای گرانی در بوشهر

اختصاص 100 میلیون تومان اعتبار برای پلاژ بانوان/ ضرورت ساماندهی میدان میوه و تره‎بار بوشهر/ گرانی در بوشهر مشهود است

بوشهر24: فرماندار بوشهر گفت: وضعیت هلیله و بندرگاه با وجود وعده‌هایی که پیرامون آنها به مردم داده شده هنوز در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

به گزارش "بوشهر24"، حسن ابراهیمی صبح امروز در جلسه شورای شهر بوشهر اظهار داشت: شورا و شهرداری بوشهر می‌توانند با ایجاد یک پایگاه نظرسنجی از میزان رضایت شهروندان از عملکرد خود مطلع شوند.

با توجه به اینکه شورا نمی‌تواند تمام مشکلات شهر 200 هزار نفری بوشهر را زیرپوشش کامل خود قرار دهد باید از ظرفیت معتمدین و شورایاران محلات استفاده کند تا به نحو مطلوب‌تری در جریان مشکلات سطح شهر قرار بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: شورای شهر بوشهر باید به سمت کارهای بزرگ برود و چند طرح بزرگ را بر حسب اولویت پیگیری کند. بوشهر شهر باسابقه استان از مشکلات فراوانی رنج می‌برد و سزاوار شهروندان بوشهر نیست که با این حجم مشکلات مواجه باشد.

ضرورت ساماندهی میدان میوه و تره‎بار بوشهر

فرماندار بوشهر با اشاره به اینکه شهر بوشهر تحت تاثیر فضای نیروگاه اتمی قرار دارد، گفت: وضعیت هلیله و بندرگاه باوجود وعده‌هایی که پیرامون آنها داده شده هنوز در بلاتکلیفی به سر می‌برند و عده‌ای نیز با آب و برق بدون مجوز در آنجا اسکان یافته‌اند. یکی از مشکلات اصلی هلیله و بندرگاه بافت این دو محله است تا جایی که در برخی از معابر آن امکان ورود خودروهای امدادی مانند آتشنشانی و اورژانس وجود ندارد.

ابراهیمی با اشاره به ضرورت ساماندهی میدان میوه و تره‌بار بوشهر بیان داشت: در راستای ایجاد میدان میوه و تره‌بار اقدامات خوبی صورت گرفته و انتظار می‌رود با پیگیری‌های صورت گرفته میدان میوه‌و تره‌بار در آینده نزدیک راه‌اندازی شود.

فرماندار بوشهر با تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تاکید کرد: باید فضایی ایجاد شود که بخش خصوصی منافع خودشان را با منافع عموم گره بزنند و مشکلات پیش روی مردم را کاهش دهند.

وی با بیان اینکه بودجه شهرداری بوشهر در سال جاری هفت میلیارد تومان است،  تصریح کرد: بودجه شهر بوشهر در سال جاری 57 میلیارد تومان است همچنین 82 پروژه از 200 پروژه بوشهر پیمانکاران آن مطالبات معوقه دارند که باید زمینه پرداخت مطالبات پیمانکاران فراهم شود.

اختصاص 100 میلیون تومان اعتبار برای پلاژ بانوان

ابراهیمی با اشاره به مشکل فاضلاب و به دنبال آن منع بودن شنا در برخی از نقاط ساحل بوشهر تاکید کرد: وقتی شنا را به دلیل مشکل فاضلاب منع می‌کنیم باید جایگزینی برای فعالیتی که منع می‌شود، ایجاد شود.

فرماندار بوشهر از اختصاص اعتبار برای پلاژ در شهر بوشهر خبر داد و گفت: 100 میلیون اعتبار برای پلاژ بانوان اختصاص یافته و برای احداث پلاژ آقایان نیز 450 میلیون تامین اعتبار صورت گرفته است که با مکان‌یابی مناسب آن در محل ساحل بوشهر احداث خواهد شد.

وی در ادامه بیان داشت: مصرف قلیان در برخی از پارک‌های بوشهر تا حدی است که برای افرادی که در کنار این پارک‌ها پیاده‌روی می‌کنند نیز مشکل ایجاد کرده است و باید یرای ساماندهی کردن آن طرح جامعی اجرا شود.

گرانی در بوشهر مشهود است

ابراهیمی در ارتباط با گرانی موجود در شهر بوشهر نیز خاطرنشان کرد: گرانی در شهر بوشهر مشهود است و مسافران نوروزی که بوشهر سفر کردند نیز معتقد به گرانی در بوشهر بودند.

فرماندار بوشهر با بیان اینکه با قطع راه درآمد افراد مخالف هستیم، اظهار کرد: باید بخش‌هایی که خدمات انجام می‌دهند انصاف داشته باشند و همچنین نظارت لازم بر فعالیت آنها وجود داشته باشد.

وی در ارتباط با مشکلات محلات جنوبی بوشهر نیز اظهار داشت: به منظور رفع برخی از مشکلات محلات جنوبی احداث پروژه‌هایی مانند ایجاد فضای سبز و مراکز بهداشتی درمانی برای محلات جنوبی در دستور کار قرار گرفته است.

ابراهیمی در ارتباط با کمبود امکانات گردشگری بیان کرد: هتل آبرومندانه‌ای در سطح شهر بوشهر وجود ندارد و باید از طریق فعال و ترغیب کردن سرمایه‌گذاران بخش خصوصی مشکلات این چنینی را به حداقل برسانیم./  فارس

 

ارسال نظر