کد خبر : 13740

نصب سامانه هوشمند ثبت تخلف در جاده‌های استان بوشهر

 نصب سامانه هوشمند ثبت تخلف در جاده‌های استان بوشهر

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر گفت: با توجه به نقش مهم و موثر دوربین‌های کنترل سرعت هوشمند در کاهش‌ تخلفات و تصادفات تمام جاده‌های اصلی استان بوشهر به این دوربین مجهز می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، سرهنگ قدرت‌الله کشکولی بعد از ظهر امروز در جریان تصادف در محور درون شهری بوشهر با توصیه مبنی بر رعایت قوانین و مقررات از سوی رانندگان اظهار داشت: در تخلفات حادثه‌ساز با رانندگان این خودروها برخورد قانونی می‌شود .

وی خستگی، خواب آلودگی، انحراف به چپ و عدم رعایت قوانین راهنمایی و  رانندگی را از عوامل مهم تصادفات در جاده‌ها دانست و گفت: توصیه جدی ما به رانندگان این است که در هنگام رانندگی ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، حق تقدم عبور، رعایت فاصله طولی و پیشگیری از انحراف به چپ و تجاوز به چپ مد نظر داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهرافزود: از رانندگی در حالت خواب آلودگی پرهیز کرده و از رانندگی به مدت طولانی خودداری شود.

کشکولی با بیان اینکه تلاش‌های ارزنده‌ای در حوزه اجرای طرح انضباط ترافیکی در استان بوشهر صورت گرفته بیان کرد: اجرای طرح انضباط ترافیکی موفقیت در کنترل ترافیک در محورهای مواصلاتی این استان را به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه استفاده از ابزارهای الکترونیکی در جاده‌ها نقش مهمی در کنترل سرعت وسائط نقلیه و ترافیک دارد اظهار کرد: استفاده از ابزارهای الکترونیکی در واقع کاهش چشمگیر تلفات جاده‌ای برای این استان را به همراه دارد.

کشلولی با بیان اینکه اکنون محورهای بوشهر به دالکی، محور ساحلی بوشهر به گناوه به دوربین هوشمند جاده‌ای مجهز است گفت:با توجه به نقش مهم و موثر دوربین‌های کنترل سرعت هوشمند در کاهش‌ تخلفات و تصادفات تمام جاده‌های استان بوشهر به این دوربین مجهز می‌شود. 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهربا اشاره به اینکه امروز شاهد سه حادثه رانندگی با 9 مصدوم بودیم بیان کرد: درجریان سه تصادف در  محور بوشهر به دلوار، برازجان به بوشهر و درون شهری بوشهر 9 نفر مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

کشکولی، با تاکید بر اینکه رعایت قانون و توجه به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس در کاهش سوانح بسیاراثرگذار است، تصریح کرد: مدیریت سرعت درحوزه ترافیک در این استان با استفاده از دوربین‌های سرعت سنج نقش موثری در کاهش تصادفات داشته است.

وی، نقش موثر رسانه‌ها در کاهش ترافیک و حوادث رانندگی بسیار مهم دانست و گفت: فرهنگ سازی و تعامل رسانه‌ها، سایت‌های خبری، خبرگزاری‌ها و مطبوعات نقش بسیار مهمی در کاهش تصادف‌های رانندگی دارد.

وی تاکید کرد: رسانه‌ها نقش خطیری در فرهنگ سازی رانندگی صحیح از سوی کاربران جاده‌ها و پیشگیری از رانندگی‌های پر خطر دارند./ تسنیم

ارسال نظر