کد خبر : 13741

یک میلیارد ریال تسهیلات به فرش‌بافان تنگستان پرداخت می‌شود

به گزارش " بوشهر24 "، کارگاه تولید فرش دست باف شهرآباد تنگستان بعد از ظهر امروز با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی این شهرستان افتتاح شد.

رئیس اتحادیه فرش تنگستان با بیان اینکه کارگاه تولید فرش دست باف شهرآباد با مشارکت بانک‌های عامل راه‌اندازی شده است اظهار داشت: این کارگاه تولیدی که از محل اعتبارات آورده سهم مشتری اجرایی شده  زمینه اشتغال  10 نفر بصورت ثابت فراهم کرده است.

وی بیان کرد: کارگاه تولید فرش دستباف شهرآباد تنگستان با 40 کارآموز با سرمایه‌گذاری یک میلیارد ریال قادر است ماهانه  600 متر مربع  گبه، گلیم و قالی تولید کند.

خسرو خواه با اشاره به اینکه کارگاه تولیدی یاد شده سه نوع فرش می‌بافد گفت: گلیم، گبه و قالی از تولیدات این کارگاه تولید فرش است که قادر است ماهانه 10 قطعه فرش شش متری تولید کند.

وی با بیان اینکه مواد اولیه فرش دست باف تنگستان از منطقه تامین می‌شود افزود: در حال حاضر دراین مرکزفرش بافی، بیش از 40 کارآموز فعال است که در نظر است در چند ماه آینده یک دوره سه ماه در این مرکز برگزار شود.

رئیس اتحادیه فرش تنگستان از اختصاص یک میلیارد ریال وام با سود 4 درصد برای این مرکز خبر داد و گفت: در نظر است یک مرکز باقی و گلیم و گبه بافی نیز در شهراهرم تنگستان راه‌اندازی شود . / تسنیم

ارسال نظر