کد خبر : 13763

۱۹۰۰ طرح اشتغال‌زایی در کمیته امداد بوشهر اجرایی شد

 ۱۹۰۰ طرح اشتغال‌زایی در کمیته امداد بوشهر اجرایی شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: این نهاد نقش مهم و تاثیرگذاری در اشتغال مددجوبان دارد به‌گونه‌ای که سال قبل یک‌هزار ۹۰۰ طرح اشتغال‌زایی با سرمایه‌گذاری ۲۵۲ میلیارد ریال در استان بوشهر اجرا شد.

به گزارش " بوشهر24 "، احمد لطفی صبح امروز در نشست با واحدهای اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه توجه به اشتغال مددجویان از اولویت‌های این نهاد است اظهار داشت: برای تحقق این مهم تفاهم‌نامه‌ای با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر برای افزایش مهارت مددجویان منعقد شده است.

وی افزود: برای خودکفایی مددجویان طرح‌های مختلف اشتغال‌زایی و مشاغل خانگی دراستان بوشهر اجرایی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر از پرداخت 252 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر خبر داد و افزود: کمیته امداد استان بوشهردر سال گذشته با ایجاد یک هزار و 900 طرح اشتغال 252 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری پرداخت کرده است که رتبه ‌سوم کشوری را در این زمینه بدست آورد.

وی بیان کرد: با این میزان اشتغال ایجاد شده ‌کمیته امداد استان بوشهر از رتبه دوم در سال 1392 به رتبه ‌سوم کشوری در سال گذشته نزول داشته است .

لطفی افزود: استان‌های مازندران و یزد نیز به ترتیب رتبه‌های نخست و دوم کشوری را در زمینه ایجاد اشتغال و جذب منابع بانکی کسب کردند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طی سال گذشته بیش از 111 درصد منابع تخصیصی به کمیته امداد استان برای ایجاد اشتغال توسط این نهاد جذب شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر از خارج شدن مددجویان این استان خبرداد و عنوان کرد: طی 3 سال گذشته نیز 9 هزار و 869 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر از طریق تسهیلات خوداشتغالی این نهاد به خودکفایی اقتصادی رسیدند و از حمایت کمیته امداد خارج شدند./ تسنیم

ارسال نظر