کد خبر : 13876

فاضلاب، بزرگ‌‌ترین معضل اراضی 530 هکتاری شهر بوشهر

فاضلاب، بزرگ‌‌ترین معضل اراضی 530 هکتاری شهر بوشهر

شهردار بوشهر گفت: بزرگ‌ترین معضل زمین‌های 530 هکتاری بحث فاضلاب و دفع آب‌های سطحی است.

به گزارش "بوشهر24 "، غلامعلی میگلی‌نژاد ظهر امروز در نشست با اعضای شورای شهر بوشهر با بیان اینکه هم‌اکنون شهرداری هم شهرسازی شده هم شهرداری، اظهار داشت: رسالت اداره‌کل راه و شهرسازی، شهرسازی است اما این امر مغفول مانده و این وظیفه بر عهده شهرداری افتاده است.

وی تصریح کرد: در اراضی 530 هکتاری اگر طرح تفصیلی از قبل وجود داشته است، باید کاربری‌های آن انجام می‌شد نه اینکه الان که اراضی واگذارشده به دنبال ایجاد کاربری باشیم.

شهردار بندر بوشهر گفت: بزرگ‌ترین معضل زمین‌های 530 هکتاری بحث فاضلاب و دفع آب‌های سطحی بوده و منطقه‌ای که قرار است 25 هزار نفر در آن ساکن شوند نباید مجدداً به یک معضل و کلاف سردرگم در شهر بوشهر تبدیل شود.

میگلی با بیان اینکه باید در طرح تفضیلی بازنگری کنیم و مشاور پاسخگو باشد، اظهار داشت: تا معضل فاضلاب و دفع آب‌های سطحی زمین‌های 530 هکتاری حل نشود شهرداری مجوز پروانه ساختمانی نمی‌دهد.

وی درباره آرامستان جدید شهر بوشهر گفت: در اعتبارات استانی بودجه آرامستان مصوب و به شهرداری پرداخت‌شده و شهرداری نیز آن را در آرامستان هزینه کرده است اگر ما مالک نبوده‌ایم، چراکه به ما اعتبار داده‌شده است و انتظار داریم سازمان راه و شهرسازی سریعاً نسبت به تغییر کاربری آرامستان اقدام کند.

شهردار بندر بوشهر با بیان اینکه 10  درصد زمین سهم شهرداری برای بازگشایی گذرها و گره‌های ترافیکی است، اظهار داشت: شهروندی که 50 سال زمین او در طرح قرارگرفته و ما نه پول‌ داریم و نه زمین به او بدهیم، به همین منظور بلاتکلیف مانده و اجازه ساخت هم ندارد، چون اداره‌کل راه و شهرسازی سهم 10 درصدی شهرداری نداده و به تعهد خود عمل‌ نکرده است، لذا این امر باعث مشکلات بسیار زیادی برای برخی شهروندان شده ست.

میگلی نژاد اظهار داشت: انتظار داریم اداره‌کل راه و شهرسازی سهم 10 درصدی شهرداری بدهد تا ما گذرهای شهر را باز و بتوانیم مشکل مردم را حل کنیم./ فارس

ارسال نظر