کد خبر : 14106

۱۰ هزار بسته موادغذایی بین نیازمندان استان بوشهر توزیع شد

به گزارش " بوشهر24 "، احمد لطفی، با بیان اینکه طرح همیان مولا با هدف احیای شب‌گردی‌های حضرت علی(ع) برای رساندن اطعام به فقرا و ایتام اجرا می‌شود اظهار داشت: در این طرح، اقلام جمع‌آوری شده توسط مددکاران کمیته امداد و با همکاری معتمدین محلی بین نیازمندان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه 34 هزار خانوار استان بوشهر تحت پوشش خدمات کمیته امداد قرار دارند تصریح کرد: از این خانوارها بیش از 46 درصدشان در روستاها ساکن هستند که به این افراد خدمات گوناگون فرهنگی، معیشتی، اقتصادی، اجتماعی وآموزشی ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با بیان اینکه مردم خیر در رسیدگی به نیازمندان هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند بیان کرد: در اجرای طرح همیان مولا مردم خیر و نیکوکار استان بوشهر سال قبل 3.8 میلیارد ریال به نیازمندان در ماه مبارک رمضان کمک کردند.

لطفی با اشاره به اینکه در طرح همیان مولا خیران کمک‌های خود را به ارزش یک میلیون ریال تحویل می‌دهند گفت: برنج، روغن، ماکارونی، انواع کنسرو، قند، شکر و حبوبات از اقلامی هستند که در کسیه‌های ویژه طرح همیان مولا جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون دو هزارو830 یتیم دراین استان تحت پوشش کمیته امداد و خیران است گفت: این افراد یتیم و بی سرپرست در رده سنی 2 تا 18 سال هستند که نیازمند حامی خیران و نیکوکاران هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به کمک‌های نیکوکاران به نیازمندان و ایتام گفت: سال قبل 40 میلیارد ریال از سوی خیران و نیکوکاران استان بوشهر به نیازمندان و فقرا کمک شد که خیران می‌توانند در قالب طرح مفتاح‌الجنه در سرکشی به خانواده نیازمندان به ویژه ایتام کمک‌های خود را در این ماه پرفضیلت اهدا کنند.

لطفی با بیان اینکه مردم نیکوکار استان بوشهر در طرح همیان مولا مشارکت فعالی داشته‌اند افزود: هرچند آمار کمک‌های مردم نیکوکار در ایام ماه مبارک رمضان به نیازمندان جمع‌آوری نشده ولی تنها در سالروز شهادت امام علی(ع) در تاسی به این مولای متقیان 10 هزار بسته مواد غذایی بین نیازمندان شهرها و روستاهای استان بوشهر کمک کردند./ تسنیم

ارسال نظر