کد خبر : 14120

کشتی کانتینر بر یخچالی «گناوه 12» در اسکله بندر گناوه پهلو گرفت

به گزارش " بوشهر24 " به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، نورالله اسعدی رییس اداره بندر و دریانوردی گناوه دراین‌باره گفت: این شناور  کانتینر بر یخچالی با طول  73 متر و عرض 12 متر دارای ظرفیتی بالغ‌بر 550 تن و توانایی  حمل 96 TEU کانتینر است که به سفارش شرکت بندر سازان و در مجتمع فراساحل بندرعباس ساخته‌شده است.

اسعدی در ادامه افزود: شناور «گناوه 12» به‌منظور جایگزینی شناورهای سنتی در حمل کالاهای یخچالی و برای جلوگیری از هدر رفت و فاسدشدن مواد غذایی  مورد بهره‌برداری قرارگرفته است و نخستین شناور درزمینهٔ حمل کالاهای یخچالی و کانتینری در خط دریایی گناوه به بنادر داخلی و خارجی است.

 اسعدی خاطرنشان کرد: امید داریم با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها، موجبات واردات و صادرات کالاهای بیشتری را از بندر گناوه فراهم کنیم.

کشتی جدید مسافربری در مسیر دریایی خارگ ـ گناوه

با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، کشتی جدید مسافربری در مسیر دریایی خارگ - گناوه ، آغاز بکار کرد.

رئیس  اداره بندر و دریانوردی خارگ گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، یک فروند شناور مسافربری با ظرفیت جابجایی 150  مسافر، فعالیت خود را  در مسیر دریایی خارگ ـ گناوه آغاز کرد.

بهمن نکیسا در ادامه افزود: این شناور  ساخت کشور ژاپن و  دارای سه دستگاه موتور MTU باقدرت هر موتور 846 کیلووات بوده و دارای سرعتی در حدود 20 گره دریایی است که تحت کلاس موسسه رده‌بندی ایرانیان گواهینامه‌های فنی و ایمنی قانونی خود را دریافت کرده است./ فارس

ارسال نظر