کد خبر : 14197

راه‌اندازی کتابخانه مرکزی با تجهیزات لازم در بوشهر

 راه‌اندازی کتابخانه مرکزی با تجهیزات لازم در بوشهر

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر گفت: برای ایجاد کتابخانه مرکزی در شهر بوشهر زمین مورد نظر تخصیص یافته است که با تامین اعتبارات لازم ساخت این کتابخانه اجرا و راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، سیدعلی هاشمی صبح امروز در نشست با مسئولان شهرستان بوشهر، با بیان اینکه این شهرستان با کمبود فضای کتابخانه‌ای مواجه است اظهار داشت: کمبود فضای کتابخانه‌ای در شهرستان بوشهر سبب شده که سهمیه کتابی که از نهاد کتابخانه‌های کشور تخصیص می‌یابد قطع شود.

وی با بیان اینکه فضای کتابخانه عمومی بوشهر پاسخگوی مراجعه کنندگان نیست بیان کرد: حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در بوشهر مظلوم واقع شده که رفع این مهم به تلاش و برنامه‌ریزی خیران و مدیران دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر با بیان اینکه بیش از یک‌هکتار زمین برای ساخت کتابخانه مرکزی بوشهر تخصیص یافته است تصریح کرد: در صورت تخصیص اعتبارات لازم تحول مهمی در زمینه توسعه فضای مطالعه در بوشهر شاهد هستیم.

هاشمی، با اشاره به پیشرفت 80 درصدی کتابخانه منطقه بهمنی بوشهر افزود: کتابخانه منطقه بهمنی بوشهر دارای استانداردهای لازم است که اکنون پیشرفت مطلوبی دارد.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی کتابخانه عمومی بهمنی نیاز به 20 میلیارد ریال اعتبار دارد بیان کرد: علاوه بر این، کتابخانه عمومی شهید عاشوری به سبب نقص فنی تعطیل است که با تامین اعتبار برای  تعمیر آن، به چرخه کتابخانه‌های عمومی باز می‌گردد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر از تدوین نقشه راه فرهنگ مطالعه استان بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: در راستای توسعه کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نقشه راه در این حوزه تدوین و تهیه شده است.

هاشمی از راه‌اندازی ایستگاه‌های مطالعه در شهر بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای استقرار ایستگاه‌های مطالعه در دستگاه‌های اجرایی و مکان‌های عمومی در حال مکان یابی و شناسایی مناطق هستیم تا بتوانیم در حوزه فرهنگ کتاب‌خوانی اقدامات لازم انجام دهیم./ تسنیم

ارسال نظر