کد خبر : 14198

ایستگاه‌های مطالعه در دستگاه‌های اجرایی بوشهر راه‌اندازی می‌شود

به گزارش " بوشهر24 "، حسن ابراهیمی صبح امروز در نشست با مسئولان کتابخانه استان بوشهر با بیان اینکه توسعه فرهنگ مطالعه نیاز به برنامه‌ریزی دارد اظهار داشت: مسئولان وظیفه دارند هرجا کتاب متقاضی داشته باشد شرایطی فراهم کنند که دسترسی مردم به کتاب سهل و ممکن شود.

وی با تاکید بر رونق بیشتر فضای فرهنگی در جامعه تصریح کرد: هرگاه کتابخانه رونق داشته باشد فضای فرهنگی جامعه نیز رونق می‌گیرد و نشاط و شادابی درمیان مردم افزون می‌شود.

فرماندار بوشهر، با اشاره به تخصیص اعتبارات برای راه‌اندازی کتابخانه‌های عمومی بوشهر افزود: امسال برای راه‌اندازی کتابخانه منطقه بهمنی بوشهر اعتبارات لازم تزریق می‌شود.

ابراهیمی با تاکید بر راه‌اندازی ایستگاه‌های مطالعه در ادارات بوشهر بیان کرد: به‌منظور ارتقای فرهنگ کتابخوانی، ایستگاه‌های مطالعه در ادارات این شهرستان ایجاد و راه‌اندازی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی شهرستان بوشهر باید ایستگاه‌های مطالعه را در سطح ادارات برای بهره‌وری مراجعه کنندگان از ساعات بیکاری ایجاد کنند تا بتوان در فرصت‌های کوتاه نیز فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی را گسترش داد.

ابراهیمی با بیان اینکه فرهنگ کتابخوانی در توسعه و پیشبرد اهداف متعالی جامعه بسیار مؤثر است تاکید کرد: توسعه کتابخانه‌های عمومی و اعتلای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از اولویت‌های فرهنگی شهرستان بوشهر است

فرماندار بوشهر، نقش مهم ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در اعتلای فرهنگی تصریح کرد: ترویج این فرهنگ به مراتب، پیشرفت دیگر بخش‌های فرهنگی و اجتماعی را رقم می‌زند و این مهم به شکوفایی استعدادهای نسل جوان کمک شایان توجهی می‌کند./ تسنیم

ارسال نظر