کد خبر : 14200

کاهش چشمگیر آب ورودی سد رئیسعلی دلواری در سال‌جاری

به گزارش " بوشهر24 "، شاپور رجایی پیش از ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات بخش شبانکاره اظهار داشت: رسیدگی به مشکلات و معضلات مردم در مناطق مختلف استان مورد توجه و تاکید قرار دارد و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

وی افزود: سرکشی به مناطق مختلف به منظور رفع دغدغه‌ها و مشکلات و رضایتمندی مردم صورت می‌گیرد و امیدوار هستیم با تلاش مضاعف و با همکاری شهروندان به اهداف مورد نظر برسیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به کمبود آب ورودی سد رئیسعلی دلواری خاطر نشان کرد: امسال آب ورودی سد رئیسعلی دلواری به‌شدت کاهش یافته و بارندگی اواخر سال قبل باعث شد آب سد زیاد از حد پایین نرود.

رجایی با بیان اینکه امکان تامین آب شرب برای کشت جالیز در شبانکاره وجود ندارد تصریح کرد: البته این موضوع فقط مختص استان بوشهر نیست و با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده که در بیشتر استان‌ها اجازه کشت محصولات جالیزی وجود ندارد.

رجایی از اجرای طرح آبیاری تحت فشار در اراضی استان بوشهر خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، به زودی 500 هکتار از اراضی شبانکاره آبیاری تحت فشار خواهد شد و در مراحل بعدی بخش بیشتری از اراضی شبانکاره و سایر نقاط استان بوشهر تحت پوشش این شیوه آبیاری قرار خواهند گرفت.

مدیر عامل شرکت آب استان بوشهر بیان کرد: اجرای آبیاری تحت فشار در واقع موجبات کاهش مصرف آب و افزایش بهره‌وری می‌شود و وزارت نیرو و جهاد کشاورزی برای اجرای این طرح اهتمام دارند./ فارس

ارسال نظر