کد خبر : 14310

تشکیل ستاد صیانت از حقوق شهروندی در شهرستان تنگستان

تشکیل ستاد صیانت از حقوق شهروندی در شهرستان تنگستان

معاون ‌فرماندار تنگستان گفت: در راستای اجرایی‌شدن قانون صیانت از حقوق شهروندی در دستگاه‌های اجرایی و ادارات ‌تنگستان ستاد آن در این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش " بوشهر24 "،   احمد دشتی‌ بعداز ظهر امروز در نشست ستاد صیانت از حقوق شهروندی در تنگستان، با بیان اینکه حقوق شهروندی در قالب چند برنامه تدوین و ابلاغ شده است، اظهار داشت: آموزش کارکنان، رسیدگی به تخلفات کارکنان، تبلیغات محیطی، تشویقات، تقویت قانون‌گرایی و التزام مدیران به قوانین از برنامه‌های قانون ستاد صیانت حقوق شهروندی است.

وی، ارتقاء سطح آگاهی عمومی، ملاقات مردمی، راهنمایی مراجعان، تسهیل در ارائه خدمات و روان‌سازی قوانین و مقررات و در محور بازرسی و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های دولتی را از دیگر برنامه‌های حقوق شهروندی دانست.

معاون فرماندار تنگستان با بیان اینکه تدوین منشور حقوق شهروندی از سوی دولت نشانگر اهمیت حفظ حقوق مردم است گفت: همه دستگاه‌های دولتی، ادارات و سازمان‌ها ملزم به پرداختن بحث حقوق شهروندی، رعایت حقوق و تکریم مراجعان و مردم هستند.

‌وی خاطر کرد: نهادینه شدن قوانین و صیانت از حقوق شهروندی موجبات افزایش سطح رضایتمندی مردم از مسئولان و حل بسیاری از مشکلات را فراهم می‌کند.

معاون فرماندار تنگستان با اشاره به لزوم ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در صیانت از حقوق شهروندی بیان کرد: ارزیابی تعهدات عملی و فعالیت‌های انجام شده دستگاه‌های اجرایی در زمینه صیانت از حقوق شهروندی از مهم‌ترین وظایف ستاد صیانت از حقوق شهروندی است.

دشتی با اشاره به اهمیت اجرای برنامه‌های حجاب و عفاف و حقوق شهروندی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی و خصوصاً آن‌ها که بیشتر با مردم ارتباط دارند، باید نسبت به اجرای برنامه‌های ستاد صیانت از حقوق شهروندی فعال باشند‌. نیاز است برای توسعه و تقویت  سازمان‌های مردم نهاد در تنگستان تدبیر لازم اندیشده شود.

معاون ‌فرماندار تنگستان خواستار همکاری و همراهی بیش از پیش‌ ادارات و نهادها با ستاد صیانت از حقوق شهروندی شد‌./ تسنیم

ارسال نظر