کد خبر : 14323

اجرای طرح بهداشت دهان و دندان توسط 12 کاروان سیار پزشکی

اجرای طرح بهداشت دهان و دندان توسط 12 کاروان سیار پزشکی

استاندار بوشهر گفت: 12 کاروان سیار پزشکی برای اجرای طرح بهداشت دهان و دندان پیش‌بینی شده است که در مدارس و محلات به زیر 14 ساله‎ها خدمات ارائه می‎دهند.

به گزارش " بوشهر24 "، مصطفی سالاری ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: اولیای دانش‎آموزان بضاعت لازم برای تامین هزینه‎های تحصیل فرزندانشان در مدارس شبانه‎روزی را ندارند و می‎توانیم از ظرفیت شرکت‎ها و صنایع مستقر در استان نیز بهره ببریم.

وی با اشاره به لزوم همسان سازی خدمات و تجهیزات در مدارس استان اظهار کرد: باید با همسان‌سازی و ساماندهی خدمات و تجهیزات در مدارس و سطح‎بندی در این زمینه بگونه‌ای برنامه‎ریزی و اقدام کنیم که ظرف یک سال آینده در برخی اقلام تامین شده باشیم.

سالاری با تاکید بر برنامه‎ریزی در این زمینه و همکاری با دستگاه‎های ذیربط بیان کرد: امسال باید با مدیریت و آمادگی کامل سال تحصیلی جدید را آغاز و تلاش کنیم تا شاهد رفع برخی مشکلات در این زمینه باشیم.

استاندار بوشهر با اشاره به همکاری دستگاه‎های اجرایی با آموزش و پرورش برای بازگشایی به موقع مدارس گفت: امسال یکسری مجموعه طرح‎های امید در شهرها و روستاهای استان در حال اجرا است که در روستاها تاکید بر این است این طرح‎ها در جوار مدارس اجرایی شود.

وی با اشاره به اجرای طرح 500 افزود: در این طرح که در روستاهای بالای 500 نفر جمعیت اجرا می‌شود تلاش ما این است که تا جایی که امکان دارد زمین‎های مینی چمن در کنار مدارس احداث شود ضمن اینکه پیش بینی ما در ساخت زمین والیبال در روستاهای بالای 400 نفر جمعیت نیز در کنار مدارس است.

سالاری یادآور شد: در اجرای طرح بوستان امید روستایی که کمی متفاوت‎تر از ایجاد پارک‌های شهری است به دنبال این هستیم که پارک، زمین‎های فوتبال و والیبال در قالب یک مجموعه و در کنار مدارس ساخته شود.

وی با اشاره به اجرای طرح سلامت دهان و دندان گفت: 12 کاروان سیار پزشکی برای اجرای این طرح پیش بینی شده است که در مدارس و محلات به زیر 14 ساله‎ها خدمات ارائه می‎دهند.

سالاری تصریح کرد: پوشش مناسب این طرح بویژه در مدارس نیازمند همکاری و تعامل خوب آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی است ضمن اینکه همزمان با اجرای این طرح در مدارس، کارگاه‌های آموزشی در زمینه آموزش و فرهنگ‎سازی بهداشت دهان و دندان توسط این کاروان‎ها برای دانش‎آموزان برگزار می‎شود.

استاندار بوشهر در ارتباط با طرح روستای پاک گفت: هدف ما این است که با آموزش دانش‎آموزان از توان آنها برای اجرای این طرح کمک بگیریم.

سالاری یادآور شد: امسال نیز از پذیرفته‌شدگان کنکور در استان تقدیر می‎شود و برنامه‎ریزی‎های لازم برای این امر از هم اکنون انجام شود./ فارس

ارسال نظر