کد خبر : 14324

810 معلم بوشهری امسال بازنشسته می‌شوند

810 معلم بوشهری امسال بازنشسته می‌شوند

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر بابیان اینکه امسال 810 معلم بازنشسته می‌شوند گفت: با بازنشسته شدن این تعداد معلم هیچ نیروی جدیدی نیز وارد سیستم نمی‌شود لذا با کمبود نیرو برای سال تحصیلی جدید مواجه هستیم.

به گزارش " بوشهر24 "، ناصر کرمی ظهر امروز در نشست شورای آموزش‌وپرورش استان بوشهر در ارتباط با مدارس شبانه‌روزی گفت: هزینه روزانه یک دانش‌آموز در مدارس شبانه‌روزی هشت هزار و 800 تومان است و درمجموع چهار میلیارد و 900 میلیون تومان برای هزینه خوابگاه‌های شبانه‌روزی نیاز داریم.

وی تصریح کرد: مبلغ پرداختی توسط آموزش‌وپرورش یک میلیارد و 200 میلیون تومان در سال گذشته بوده است که برای تأمین مابقی هزینه‌ها به حمایت اولیا نیاز داریم که این امر مستلزم مجوز است.

کرمی با اشاره به وضعیت نامطلوب آموزش‌وپرورش در عسلویه گفت: از بیش از 500 نیروی آموزش‌وپرورش در منطقه عسلویه 400 نفر غیربومی و متقاضی انتقال هستند و قادر به تأمین هزینه‌های بالای زندگی در این منطقه نیستند.

وی اضافه کرد: سال گذشته با پیگیری‌های انجام‌شده مصوباتی برای تسهیل زندگی برای معلمان در منطقه عسلویه ازجمله احداث خانه برای معلمان مجرد، احداث منازل سازمانی و تأمین روزانه یک وعده‌غذای گرم برای این قشر تصویب شد که هنوز هیچ‌یک از این مصوبات محقق نشده است.

این مقام مسئول ادامه داد: معلمان هیچ انگیزه‌ای برای حضور در منطقه عسلویه ندارند و امسال هم تحت‌فشار زیادی برای انتقال آنان هستیم ضمن اینکه هیچ متقاضی نیز برای ورود به منطقه نداریم.

کرمی گفت: مراحل اجرایی انسداد مبادی بی‌سوادی انجام‌شده است و فقط 52 میلیون اعتباری که به این امر اختصاص‌یافته بود هنوز محقق نشده است.

وی با اشاره به اجرای پروژه مهر افزود: در سال تحصیلی جدید 196 هزار و 500 دانش‌آموز از مقطع پیش‌دبستانی تا پایان متوسطه سر کلاس‌های درس حاضر می‌شوند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر تصریح کرد: این تعداد دانش‌آموز در هشت هزار و 513 کلاس درس که توسط 14 هزار و 106 معلم مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی بابیان اینکه امسال 810 معلم بازنشسته می‌شوند، اضافه کرد: با بازنشسته شدن این تعداد معلم که بیشتر در مقطع ابتدایی است و هیچ نیروی جدیدی نیز وارد سیستم نمی‌شود با کمبود نیرو برای سال تحصیلی جدید مواجه هستیم

کرمی با اشاره به استفاده از بسته حمایتی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: نتوانستیم آن‌گونه که باید به‌ تناسب نیاز استان از این بسته استفاده کنیم و پارسال یک هزار و 108 دانش‌آموز تحت پوشش طرح قرار گرفتند که در مقایسه با استان‌های دیگر رقم پایینی است.

وی با تأکید بر لزوم افزایش سهم استان بوشهر از بسته حمایتی یادآور شد: با تجمیع کلاس‌های با جمعیت یک تا هفت نفر و استفاده از معلمان حق‌التدریس به‌ویژه در مقطع متوسطه می‌توانیم مشکلات موجود در این زمینه را تا حدودی کاهش دهیم.36 مدرسه با جمعیت یک تا هفت نفر دانش‌آموز در استان بوشهر داریم که به‌غیراز مدارس خاص عشایری باید تجمیع شوند./ فارس

ارسال نظر